Skip links

Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

Projektif testler uygulayıcı eğitimi sertifika kursunu satın almak ve avantajlardan faydalanmak için geç kalmayınız.

Sıfırdan ileri seviyeye

Projektif Testler Nedir ?

Projektif testler bireylerin (çocuk ve genç) kendilerini nasıl algıladığı ve nasıl gördüğünü yorumlayan bir test olmaktadır. Ayrıca projektif testlerde kişinin duyguları, çevresini nasıl bir biçimde algıladığı, ailesi hakkında görüşlerini yansıtmasını oluşturan bir testtir. Aynı zamanda projektif testler kişinin yaşamının dışa vurumunda yardımcı olmaktadır. Bu nedenle projektif testlerin günümüzde kullanımı geniş bir yere sahiptir.

Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi hangi testleri içerir ?

Projektif testler uygulayıcı eğitiminde kullanılan testler arasında Children’s Apperception Test (C.A.T.), Tematik Algı Testi (T.A.T.), Lousa Düss Psikanalitik hikayeler testleri bulunurken aynı zamanda Beier cümle tamamlama testi ve F.A.T. testi de bulunmaktadır. Bu nedenle bu testler kullanım amacına göre şu şekilde sıralanmıştır.

Children’s Apperception Test (C.A.T.)

 • Bu test çocuklar için uygulanan sözel bir test olmaktadır.
 • Bireysel olarak uygulanmakta ve zaman sınırlaması olmamaktadır
 • 3-10 yaş grubuna uygulanmaktadır

Tematik Algı Testi (T.A.T.)

 • Bu test 30 farklı karttan oluşmaktadır
 • Resimler bireyde düşünmeyi canlandırabilecek şekilde oluşturulmuştur.
 • Resimler bireyde hayal gücünü geliştirebilecek şekilde tasarlanarak düşünce gücünü genişletmeyi amaçlamaktadır
 • Tematik algı testi çocuklardan başlayarak, yetişkinlere kadar uygulanabilen ve kişilerin önemli ihtiyaçlarını dışa vurmak için uygulanmaktadır(kişilerin duyguları,heyecanları).

Lousa Düss psikanalitik hikayeler testi:

 • 4-12 yaş arasındaki bireylere uygulanmaktadır
 • Aynı zamanda bireylerin iç dünyalarını, yaşadığı çatışmaları anlamak için uygulanan bir test olmaktadır
 • Test bireysel olarak uygulanmakta ve 10 adet hikayeden oluşmaktadır.

Beier cümle tamamlama testi:

 • Bu test yansıtma tekniklerini kullanarak uygulanmaktadır
 • Testin amacı bireylerin ve grupların tutum ve duygularını incelemektir
 • Aynı zamanda bu test  iş yeri, okul gibi ortamlarda karşılaşılan sorunların tespit edilmesinde yardımcı olmaktadır
 • Bu testin A ve B olarak iki farklı formu bulunmaktadır. A formu 8-16 yaş gruplarına uygulanmaktadır. B formu ise 16 yaş ve üzeri bireylere uygulanmaktadır.
 • A formunda 56 eksik cümle bulunurken, B formunda 67 adet eksik cümle bulunmaktadır.

F.A.T. testi:

 • Bu test çocukların ailedeki konumunu belirleyen ve aile ilişkileri hakkında bilgi veren bir test olmaktadır
 • Ayrıca bu test annesi çalışan çocukların duygusal gelişiminin incelenmesin kullanılmaktadır.
 • F.A.T. testi çocukların aile bireylerine karşı tutumunu belirlemektedir.Aynı zamanda bireylerin çocuğa karşı tavırlarını,duygusal sorunları hakkında bilgi vermektedir.

Projektif Testler Sertifikası nasıl alınır ?

Projektif testler eğitimi uygulayıcı sertifikasını internet sitemizden satın alabilir, aynı zamanda +90 543 107 25 75 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca eğitimlerini tamamlayan kursiyerler e-devletten sorgulanabilen ve üniversite onaylı sertifikanın sahibi olmaktadırlar.

Projektif Testler Eğitimini Kimler Alabilir ?

-Psikologlar -Psikolojik Danışmanlar -Aile Danışmanları -RAM çalışanları -Çocuk Gelişim Uzmanları -Özel Eğitim Öğretmenleri -Sosyal Hizmet Uzmanları -Uzman Hekimler -Ana sınıfı öğretmenleri gibi birçok meslek alanındaki eğitimciler eğitime katılmaktadır.

Projektif Testler Eğitimi Sertifikası ile oluşan istihdam alanları nedir?

Projektif Testler Uygulayıcı sertifikasını alan eğitimciler;
 • Okullarda
 • Hastanelerde
 • Aile Danışmanlık merkezlerinde
 • Psikolojik Danışmanlık merkezinde
 • Anaokullarında
 • Özel eğitim merkezlerinde çalışabilmektedirler.

OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI EĞİTİMİNİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

OBJEKTİF TESTLER TEST MATERYALİNİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Kursiyerlerin almış oldukları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra almış oldukları sertifikaya eğitim sertifikası denir.

Eğitim sertifikası, ilgili eğitimi aldığını, bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu gösteren belgedir. Alınan sertifikalar, hem yeni iş başvurularında hem de mevcut işlerinde terfi almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerin, Online veya uzaktan eğitim şeklinde alınarak, aldığı eğitimleri belgelendirdiği bir sistemdir. Şuan eğitim kurumlarının birçoğu, kursiyerlerine zamandan ve mekândan bağımsız eğitim almalarını sağlamak için geliştirdiği dijital bir eğitim sistemidir.

Almış olduğunuz her sertifika mutlaka işe yarayacaktır. Ancak almış olduğunuz sertifikanın kim tarafından, hangi kurum tarafından verildiği de çok önemlidir. Eğer sertifikanızı üniversiteler den veya milli eğitim bakanlığından aldıysanız kesinlikle işe yaracaktır.

Bir kurumda çalışırken sadece yaptınız işte uzmanlaşmanız, başarılı olmanız terfi almanız için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte kendiniz geliştirmeniz, bir sonraki pozisyona hazır olmanız için sürekli eğitim almak, aldığınız eğitimleri sertifikalandırmak sizin avantajınıza olacaktır.

Sadece sertifika ile tabi ki işe giremezsiniz. Çünkü rekabet içinde olduğunuz bir sürü aday var ve onlar da sürekli kendilerini geliştiriyor, sertifika sahibi oluyorlar. Alacağınız sertifikalar sadece sizi diğer adaylara kıyasla bir adım öne taşıyacaktır.

Alınan sertifikalar eğer üniversite onaylı veya MEB onaylı ise geçerlilik süresi yoktur. Sadece mesleğinize göre veya aldığınız sertifikaya göre belirli süreler de tekrar eğitim almanız gerekebilir.

Sertifika alırken ilk olarak hangi kurumdan aldığınıza, aldığınız sertifikanın hangi kurum tarafından onaylandığına dikkat edin. Sadece sertifika veren firmalar dan uzun durun. Mutlaka size panel açan, eğitim videoları ve dokümanları olan firmaları tercih edin. Üniversite Onaylı veya MEB onaylı sertifika alıyorsanız hiç korkmayın.

İnternet üzerinden alınan sertifikalar sizlerin CV lerini güçlendirir. Aldığınız eğitimler kişisel gelişiminize katkı sağlar, daha çok tercih edilen kişi olursunuz. Ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar donanımlı olduğunuz anlamına gelir.

Kesinlikle aynı değerdedir. Aldığınız sertifikalar da uzaktan eğitim ya da Online eğitim ibaresi yer almaz. Örgün eğitim aldığınız da size verilen sertifika İle Online eğitim ile aldığınız sertifika birebir aynıdır.

Aslında birçok avantajı var ama en önemli avantajı zamandan tasarruf etmenizdir. İlave olarak ciddi anlamda sizi yol, konaklama gibi masraflar dan kurtarmaktadır. Hem de aynı eğitimi, aynı sertifikayı daha uygun fiyata almanızı da sağlamaktadır.

Online eğitim den dileyen herkes faydalanabilir. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen, belirli alanlar da uzmanlaşmak isteyen, bazı meslekler de yeterli gerekliliği sağlamak isteyen herkes bu eğitim den yararlanabilir.

Yaptığınız işe, aldığınız sertifikaya veya işletmelerin ihtiyacına göre değişir bu sorunun cevabı. Benzer tecrübede iki aday görüşmeye katıldı ise, tabi ki kendini geliştiren, aldığı eğitimleri belgelendiren bir aday, diğer adaya göre bir adım önde olacaktır. Yani ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar tercih edilme durumunuz yüksek olacaktır.

Uzaktan veya Online eğitim ile aldığınız sertifikalar geçerlidir. Bura da aldığınız sertifikaların hangi kurum tarafından verildiği çok önemidir. Eğer üniversite onaylı sertifika aldıysanız veya milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika aldıysanız, geçerliliği daha fazla olacaktır.

E devlet onayı, kurumların alt yapısı İle ilgili bir durumdur. Şuan bir çok üniversite bu sistemi kendi sistemlerine entegre ettiler. Bizim de çalıştığımız üniversitelerin sertifikalarını e devletten sorgulayabilir siniz. Bu durum sizi fiziki sertifika taşımaktan kurtaran bir durumdur. Dilediğiniz yerden e imzalı bir şekilde sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

Şuan da birçok firma, personel ararken mutlaka deneyimli olmasını istiyor. Ancak iş arayan o kadar deneyimsiz aday var ki, birileri o kişilere fırsat vermezse nasıl deneyim sahibi olacaklar. Bu yüzden özellikle deneyimsiz kişilere tavsiyemiz, kendiniz geliştirmek için, başvurduğunuz pozisyona hazır olduğunuzu göstermek için sürekli eğitimler alın ve mutlaka bu eğitimleri de belgelendirin.

Online Eğitim Sertifika olarak 2017 yılında eğitim sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Yaklaşık 5 yıldır hem örgün hem de online eğitimler veriyoruz. Ayrıca işletmemiz, çocuklara yönelik Zekâ ve Yetenek Geliştirme Merkezi ve Aile Danışmanlığı Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Online eğitim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma var. Tüm kurumlar elinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kurumların büyük bir çoğunluğu bir veya iki meslek dalı seçerken, bizler 200 e yakın eğitim programını sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, Psikoloji Eğitimleri, MEB Egzersiz Eğitimleri, Mesleki Eğitimler verdiğimiz eğitim grupları arasında en çok tercih edilen olarak ön plana çıkıyor.

Biz kurum olarak 600 e yakın meslek dalında sertifika hizmeti sunuyoruz. Şuan en popüler sertifikaların meslek alanında verilen eğitim sertifika programları olduğunu görüyoruz. Örneğin; Aşçılık Sertifikası, Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, Çocuk Gelişimi Sertifikası, Aile Dizimi Sertifikası, Adli Psikoloji Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifikası şuan da öne çıkan sertifika programlarıdır.

Aslın da her sertifika önemlidir. Bu sizin hangi sertifikaya ihtiyacınızın olduğu İle ilgili bir durum dur. Örneğin Aşçılık Sertifikası aldınız, mutlaka Usta Öğretici Oryantasyon sertifikası, Hijyen Eğitimi Sertifikasını da almanız gerekecektir. Yani aldığınız sertifika ve onu tamamlayan sertifikaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Bazı dönemler de kampanya yapıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında özellikle pandemi nin yoğun olduğu dönemde çok fazla ücretsiz eğitim verdik. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir maliyeti var. Bu yüzden şuan da ücretsiz eğitimler çok fazla vermiyoruz. Şu konuda kursiyerimizi desteklemeye çalışıyoruz, sürekli olarak bir sertifika alana ikinci sertifikayı hediye ediyoruz. Şuan da bu kampanyamız devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

“Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi” için ilk yorumu yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Projektif testler uygulayıcı eğitimi

Orijinal fiyat: 2,525.00 ₺.Şu andaki fiyat: 2,000.00 ₺.

Sertifika Dahil

Toplam Eğitim Fiyatıdır

Kurs Detayları