Skip links

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

Objektif testler uygulayıcı sertifikasına sahip olan kişiler bu eğitimin uygulayıcısı olur ve kendi danışmanlık ofisinde, danışmanlık merkezlerinde bu testleri uygulayabilir.

Sıfırdan ileri seviyeye

Objektif testler eğitimi nedir?

Objektif testler uygulayıcı eğitimi belirli yaş itibari ile başlayan ve belirli yaş aralıkları ile yapılan çocuklara, gençlere ve yetişkinlere uygulanan testler olarak bilinmektedir. Objektif testlerde çocuk ya da yetişkin bireylerin  psikolojik değerlendirmesini yapabilme becerisi ve yetkinliği kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu testlerin çeşitli alt grupları bulunmaktadır. Objektif testlerin özelliklerinin en önemlisi çocuk ya da yetişkin bireylerin zihinsel durumlarını geçerliliği ve güvenilirliği yüksek olan psikolojik testler ile bilimsel olarak ortaya koymasıdır. Zeka, algı, dikkat, okul olgunluğu gibi noktaları ölçmektedir. Objektif testler standart bir puanlama ve yorumlamanın olduğu testlerdir.

Objektif testler ne için kullanılır ?

Objektif testler; standart bir puanlama ve yorumlamanın olduğu testlerdir. Bireyin bu testler sonucunda belirli bir sonuca varılarak sonuca göre yorumlanabildiği testlerin sonucu bu sonuca dayanmaktadır. Objektif testlerde görselliğe bağlı, motor becerisine bağlı, dikkate bağlı,ve kişisel gelişime bağlı olarak şekillenen testler kapsamında değerlendirme ölçütlerine alınan testler olarak bulunmaktadır. Objektif testler eğitiminde bireyin ihtiyaç duyduğu ve eksiklik hissettiği durumlara göre yapılan testin niteliği ortaya çıkmaktadır. Danışan olarak tabir edilen bireyin ( çocuk, genç, yetişkin olarak adlandırılan ) danışman tarafından uygulanan ve sonuçları danışanla beraber açıklanan objektif testler danışanın niteliklerinin belirlenmesinde, görsel hafızanın ne denli oluşmasında, okula hazırlık aşamasında, kelime dağarcığını hafızada tutma alanında büyük ölçüde yarar sağlamaktadır. Testlerden gelen sonuçların ardında gerekli çalışmalar ve düzenlemeler yapılmakta ve uygulamaya geçilmektedir. Objektif testlerde yaklaşık olarak 13 adet test modülü bulunmaktadır. Bu testlerin her biri belirli yaş aralıklarına göre nitelendirilmek ile birlikte her yaşa uygun şekilde oluşmaktadır. Yaş aralığına göre uygulanan bu testlerde, danışman tarafından görülen ve ona uygun şekilde var olan problemi uygulamalı şekilde çözüme kavuşturmada yardımcı olan testler olarak ortaya çıkmaktadır.

Objektif testlerin kullanım amacı nedir ?

Objektif testler çocuk ya da yetişkin danışanların psikolojik değerlendirmesini yapabilme becerisi ve yetkinliği kazandırmayı amaçlamaktadır. Objektif testler eğitiminin amacı çocuk danışanları sağlıklı bir şekilde gözlemlemek ve gelişimlerini sağlamak için değerlendirme yapma kapasitesi ve yeterliliğini amaçlar.

Objektif testleri kimler alabilmektedir ?

Objektif testler uygulayıcısı olabilmek için belirli kriterlere ihtiyaç vardır. Objektif testler uygulayıcısı olan kişiler; psikoloji, pdr, klinik psikoloji, aile danışamanı gibi bölüm ve meslek dallarından en az birine sahip olan kişilerce uygulanmaktadır.  

 OBJEKTİF TESTLER EĞİTİM İÇERİĞİ

 • Cattell 2-A Zeka Testi
 • Cattell 3-A Zeka Testi
 • Gessel Testi
 • Good Enough Testi
 • Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Frostig Gelişimsel -Görsel Algı Testi
 • Benton Görsel Bellek Testi
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri
 • Porteus Labirent Testi
 • D2 Dikkat Testi
 • Frankfurter Dikkat Testi
  gibi birçok test ortaya çıkmakta ve uygulaması ona uygun şekilde yapılmaktadır. Sizlerde objektif testler eğitimini almak ve bu eğitimin uygulayıcısı olmak ister iseniz bizlere 543 107 25 75 nolu iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

OBJEKTİF TESTLER MATERYALİNİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kursiyerlerin almış oldukları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra almış oldukları sertifikaya eğitim sertifikası denir.

Eğitim sertifikası, ilgili eğitimi aldığını, bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu gösteren belgedir. Alınan sertifikalar, hem yeni iş başvurularında hem de mevcut işlerinde terfi almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerin, Online veya uzaktan eğitim şeklinde alınarak, aldığı eğitimleri belgelendirdiği bir sistemdir. Şuan eğitim kurumlarının birçoğu, kursiyerlerine zamandan ve mekândan bağımsız eğitim almalarını sağlamak için geliştirdiği dijital bir eğitim sistemidir.

Almış olduğunuz her sertifika mutlaka işe yarayacaktır. Ancak almış olduğunuz sertifikanın kim tarafından, hangi kurum tarafından verildiği de çok önemlidir. Eğer sertifikanızı üniversiteler den veya milli eğitim bakanlığından aldıysanız kesinlikle işe yaracaktır.

Bir kurumda çalışırken sadece yaptınız işte uzmanlaşmanız, başarılı olmanız terfi almanız için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte kendiniz geliştirmeniz, bir sonraki pozisyona hazır olmanız için sürekli eğitim almak, aldığınız eğitimleri sertifikalandırmak sizin avantajınıza olacaktır.

Sadece sertifika ile tabi ki işe giremezsiniz. Çünkü rekabet içinde olduğunuz bir sürü aday var ve onlar da sürekli kendilerini geliştiriyor, sertifika sahibi oluyorlar. Alacağınız sertifikalar sadece sizi diğer adaylara kıyasla bir adım öne taşıyacaktır.

Alınan sertifikalar eğer üniversite onaylı veya MEB onaylı ise geçerlilik süresi yoktur. Sadece mesleğinize göre veya aldığınız sertifikaya göre belirli süreler de tekrar eğitim almanız gerekebilir.

Sertifika alırken ilk olarak hangi kurumdan aldığınıza, aldığınız sertifikanın hangi kurum tarafından onaylandığına dikkat edin. Sadece sertifika veren firmalar dan uzun durun. Mutlaka size panel açan, eğitim videoları ve dokümanları olan firmaları tercih edin. Üniversite Onaylı veya MEB onaylı sertifika alıyorsanız hiç korkmayın.

İnternet üzerinden alınan sertifikalar sizlerin CV lerini güçlendirir. Aldığınız eğitimler kişisel gelişiminize katkı sağlar, daha çok tercih edilen kişi olursunuz. Ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar donanımlı olduğunuz anlamına gelir.

Kesinlikle aynı değerdedir. Aldığınız sertifikalar da uzaktan eğitim ya da Online eğitim ibaresi yer almaz. Örgün eğitim aldığınız da size verilen sertifika İle Online eğitim ile aldığınız sertifika birebir aynıdır.

Aslında birçok avantajı var ama en önemli avantajı zamandan tasarruf etmenizdir. İlave olarak ciddi anlamda sizi yol, konaklama gibi masraflar dan kurtarmaktadır. Hem de aynı eğitimi, aynı sertifikayı daha uygun fiyata almanızı da sağlamaktadır.

Online eğitim den dileyen herkes faydalanabilir. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen, belirli alanlar da uzmanlaşmak isteyen, bazı meslekler de yeterli gerekliliği sağlamak isteyen herkes bu eğitim den yararlanabilir.

Yaptığınız işe, aldığınız sertifikaya veya işletmelerin ihtiyacına göre değişir bu sorunun cevabı. Benzer tecrübede iki aday görüşmeye katıldı ise, tabi ki kendini geliştiren, aldığı eğitimleri belgelendiren bir aday, diğer adaya göre bir adım önde olacaktır. Yani ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar tercih edilme durumunuz yüksek olacaktır.

Uzaktan veya Online eğitim ile aldığınız sertifikalar geçerlidir. Bura da aldığınız sertifikaların hangi kurum tarafından verildiği çok önemidir. Eğer üniversite onaylı sertifika aldıysanız veya milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika aldıysanız, geçerliliği daha fazla olacaktır.

E devlet onayı, kurumların alt yapısı İle ilgili bir durumdur. Şuan bir çok üniversite bu sistemi kendi sistemlerine entegre ettiler. Bizim de çalıştığımız üniversitelerin sertifikalarını e devletten sorgulayabilir siniz. Bu durum sizi fiziki sertifika taşımaktan kurtaran bir durumdur. Dilediğiniz yerden e imzalı bir şekilde sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

Şuan da birçok firma, personel ararken mutlaka deneyimli olmasını istiyor. Ancak iş arayan o kadar deneyimsiz aday var ki, birileri o kişilere fırsat vermezse nasıl deneyim sahibi olacaklar. Bu yüzden özellikle deneyimsiz kişilere tavsiyemiz, kendiniz geliştirmek için, başvurduğunuz pozisyona hazır olduğunuzu göstermek için sürekli eğitimler alın ve mutlaka bu eğitimleri de belgelendirin.

Online Eğitim Sertifika olarak 2017 yılında eğitim sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Yaklaşık 5 yıldır hem örgün hem de online eğitimler veriyoruz. Ayrıca işletmemiz, çocuklara yönelik Zekâ ve Yetenek Geliştirme Merkezi ve Aile Danışmanlığı Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Online eğitim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma var. Tüm kurumlar elinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kurumların büyük bir çoğunluğu bir veya iki meslek dalı seçerken, bizler 200 e yakın eğitim programını sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, Psikoloji Eğitimleri, MEB Egzersiz Eğitimleri, Mesleki Eğitimler verdiğimiz eğitim grupları arasında en çok tercih edilen olarak ön plana çıkıyor.

Biz kurum olarak 600 e yakın meslek dalında sertifika hizmeti sunuyoruz. Şuan en popüler sertifikaların meslek alanında verilen eğitim sertifika programları olduğunu görüyoruz. Örneğin; Aşçılık Sertifikası, Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, Çocuk Gelişimi Sertifikası, Aile Dizimi Sertifikası, Adli Psikoloji Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifikası şuan da öne çıkan sertifika programlarıdır.

Aslın da her sertifika önemlidir. Bu sizin hangi sertifikaya ihtiyacınızın olduğu İle ilgili bir durum dur. Örneğin Aşçılık Sertifikası aldınız, mutlaka Usta Öğretici Oryantasyon sertifikası, Hijyen Eğitimi Sertifikasını da almanız gerekecektir. Yani aldığınız sertifika ve onu tamamlayan sertifikaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Bazı dönemler de kampanya yapıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında özellikle pandemi nin yoğun olduğu dönemde çok fazla ücretsiz eğitim verdik. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir maliyeti var. Bu yüzden şuan da ücretsiz eğitimler çok fazla vermiyoruz. Şu konuda kursiyerimizi desteklemeye çalışıyoruz, sürekli olarak bir sertifika alana ikinci sertifikayı hediye ediyoruz. Şuan da bu kampanyamız devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

“Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi” için ilk yorumu yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Objektif testler uygulayıcı eğitimi

Orijinal fiyat: 2,650.00 ₺.Şu andaki fiyat: 2,400.00 ₺.

Sertifika Dahil

Toplam Eğitim Fiyatıdır

Kurs Detayları

SON BAŞVURU TARİHİ
x