Skip links

Otizm Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Kursu

Otizm eğitmenlik eğitimi sertifika programının amacı kursun katılımcılarına otizmli bireylere çeşitli öğrenme ortamları ve olağan koşullarda gerekli becerilerin nasıl öğretilebileceğini, birey ve çevresi için olumlu sonuçlar doğuracak durumlarda nasıl hareket edilebileceğini kazandırmaktır.

Sıfırdan ileri seviyeye

Otizm Nedir?

Otizm, bebeklerin ilk üç yılında görülen ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve iletişimde problemler,  davranışları tekrarlama ve kısıtlı ilgi ile kendini gösteren, gelişimsel bir bozukluk olarak bilinmektedir. Otizm gelişimini genetik ve çevresel faktörler etkilemektedir. Otizm erken evrede müdahale ve çalışmalarla basit belirtileri dikkate alındığında kolayca teşhis edilebilmektedir. Bebeklere uygulanacak iyi bir rehabilitasyon programı ile etkileri önemli oranda azaltılabilme imkanı olmaktadır.

Otizm Eğitmenlik Eğitimi Nedir?

Otizm eğitmenlik eğitimi, otizm tanısı konulan, otizm başlangıcı olan, otizm ile ilgili nelerin yapılabildiğini, karşıdaki nasıl yaklaşılması gerektiğini gösteren bir eğitim programı olmaktadır. Ayrıca bireye özel eğitim öğretmenliği lisans programı mezunu öğretmen bulmakta yaşanan zorluklar nedeniyle, bu alanda eksikleri giderecek profesyoneller yetiştirilmek amacı ile üniversite iş birliği ile hazırlanan bir program niteliği taşımaktadır. Dünyada her 68 çocuktan biri otizm riski ile doğmakta ve her yıl artış eğilimi göstermektedir. Doğuştan gelen ve yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, erken tanı ile yoğun, sürekli gerçekleşen özel eğitim olmaktadır.

Özel Eğitmenlik Eğitiminde Sertifika İhtiyacı

Özel eğitim merkezlerinde ihtiyacının karşılanamamasından ötürü alan dışı personeller çalıştıran özel eğitim uygulama merkezlerinin bu ihtiyacını karşılamak ve özel eğitim öğretmen ve uzmanların otizm konusunda bilgi ve beceri düzeylerinde artış sağlamak amacıyla özel eğitim eğitmenliği sertifikasına sahip bireylere ihtiyaç duyulmaktadır. Otizm eğitmenlik eğitimi sertifika programına katılan kursiyerler, otizm eğitmenlik eğitimi sertifikasına üniversite onaylı ve e-devletten sorgulanabilen sertifikalar olarak sahip olmaktadırlar.

Otizm Eğitmenlik Eğitiminin Amacı Nedir?

Otizm eğitmenlik eğitimi sertifika programının amacı kursun katılımcılarına otizmli bireylere çeşitli öğrenme ortamları ve olağan koşullarda gerekli becerilerin nasıl öğretilebileceğini, birey ve çevresi için olumlu sonuçlar doğuracak durumlarda nasıl hareket edilebileceğini kazandırmaktır. Programda katılımcılara en yeni eğitim metotları dünya standartlarında, en kapsamlı şekilde, bol görseller ve materyalleriyle aktarılmaktadır.

Otizm Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

Otizm Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programına;
 • Otizmli çocuklarla çalışan eğitimciler ve terapistler
 • Çocuk Gelişimi Uzmanları,
 • Özel Eğitim Bölümü Mezunları,
 • Dil ve Konuşma/Davranış Terapistleri,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları/Sosyologlar
 • Eğitim Fakültesi,
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi,
 • Tıp Fakültesi
 • Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve mezunları katılabilmektedir.

Otizm Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programı Eğitim İçeriği Nedir?

 • Otizm Nedir ?
 • Otizmin tarihçesi
 • Otizmin belirtileri
 • Otizm tanısına ilişkin ölçütler
 • Otizmli çocuklarda görülen davranış problemleri ve çözümleri
 • Otizmin çeşitleri
 • Otizmli çocuklarda iletişim bozuklukları
 • Otizmli çocuklarda problem çeşitleri
 • Otizmin nedenleri
 • Genler ve çevrenin otizmli çocuklara etkileri
 • Otizmli çocuklarda davranış problemleri ve çözümleri
 • Otizm  olan çocuklarda iletişim becerilerini nasıl geliştirebiliriz
 • Otizmli spektrum bozukluğu olan çocuklarda iletişim becerilerini nasıl geliştirebiliriz ?
 • Otizmli spektrum bozukluğu olan çocuklarda sosyal etkileşim problemleri
 • Otizm spektrum bozukluğunda tarama tanılama ve değerlendirme
 • Otizm tanısı almış bir çocukla çalışacak öğretmenin niteliği nasıl olmalıdır ?
 

Otizm Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programına Nasıl Sahip Olabilirsiniz? 

Sizlerde psamer eğitim ayrıcalığı ile otizm eğitmenlik eğitimi sertifikasına sahip olmak ve daha detaylı bilgi almak için egitim.psamer.com adresini ziyaret edebilir ya da +90 543 107 25 75’i arayarak iletişime geçebilirsiniz.    

Kursiyerlerin almış oldukları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra almış oldukları sertifikaya eğitim sertifikası denir.

Eğitim sertifikası, ilgili eğitimi aldığını, bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu gösteren belgedir. Alınan sertifikalar, hem yeni iş başvurularında hem de mevcut işlerinde terfi almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerin, Online veya uzaktan eğitim şeklinde alınarak, aldığı eğitimleri belgelendirdiği bir sistemdir. Şuan eğitim kurumlarının birçoğu, kursiyerlerine zamandan ve mekândan bağımsız eğitim almalarını sağlamak için geliştirdiği dijital bir eğitim sistemidir.

Almış olduğunuz her sertifika mutlaka işe yarayacaktır. Ancak almış olduğunuz sertifikanın kim tarafından, hangi kurum tarafından verildiği de çok önemlidir. Eğer sertifikanızı üniversiteler den veya milli eğitim bakanlığından aldıysanız kesinlikle işe yaracaktır.

Bir kurumda çalışırken sadece yaptınız işte uzmanlaşmanız, başarılı olmanız terfi almanız için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte kendiniz geliştirmeniz, bir sonraki pozisyona hazır olmanız için sürekli eğitim almak, aldığınız eğitimleri sertifikalandırmak sizin avantajınıza olacaktır.

Sadece sertifika ile tabi ki işe giremezsiniz. Çünkü rekabet içinde olduğunuz bir sürü aday var ve onlar da sürekli kendilerini geliştiriyor, sertifika sahibi oluyorlar. Alacağınız sertifikalar sadece sizi diğer adaylara kıyasla bir adım öne taşıyacaktır.

Alınan sertifikalar eğer üniversite onaylı veya MEB onaylı ise geçerlilik süresi yoktur. Sadece mesleğinize göre veya aldığınız sertifikaya göre belirli süreler de tekrar eğitim almanız gerekebilir.

Sertifika alırken ilk olarak hangi kurumdan aldığınıza, aldığınız sertifikanın hangi kurum tarafından onaylandığına dikkat edin. Sadece sertifika veren firmalar dan uzun durun. Mutlaka size panel açan, eğitim videoları ve dokümanları olan firmaları tercih edin. Üniversite Onaylı veya MEB onaylı sertifika alıyorsanız hiç korkmayın.

İnternet üzerinden alınan sertifikalar sizlerin CV lerini güçlendirir. Aldığınız eğitimler kişisel gelişiminize katkı sağlar, daha çok tercih edilen kişi olursunuz. Ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar donanımlı olduğunuz anlamına gelir.

Kesinlikle aynı değerdedir. Aldığınız sertifikalar da uzaktan eğitim ya da Online eğitim ibaresi yer almaz. Örgün eğitim aldığınız da size verilen sertifika İle Online eğitim ile aldığınız sertifika birebir aynıdır.

Aslında birçok avantajı var ama en önemli avantajı zamandan tasarruf etmenizdir. İlave olarak ciddi anlamda sizi yol, konaklama gibi masraflar dan kurtarmaktadır. Hem de aynı eğitimi, aynı sertifikayı daha uygun fiyata almanızı da sağlamaktadır.

Online eğitim den dileyen herkes faydalanabilir. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen, belirli alanlar da uzmanlaşmak isteyen, bazı meslekler de yeterli gerekliliği sağlamak isteyen herkes bu eğitim den yararlanabilir.

Yaptığınız işe, aldığınız sertifikaya veya işletmelerin ihtiyacına göre değişir bu sorunun cevabı. Benzer tecrübede iki aday görüşmeye katıldı ise, tabi ki kendini geliştiren, aldığı eğitimleri belgelendiren bir aday, diğer adaya göre bir adım önde olacaktır. Yani ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar tercih edilme durumunuz yüksek olacaktır.

Uzaktan veya Online eğitim ile aldığınız sertifikalar geçerlidir. Bura da aldığınız sertifikaların hangi kurum tarafından verildiği çok önemidir. Eğer üniversite onaylı sertifika aldıysanız veya milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika aldıysanız, geçerliliği daha fazla olacaktır.

E devlet onayı, kurumların alt yapısı İle ilgili bir durumdur. Şuan bir çok üniversite bu sistemi kendi sistemlerine entegre ettiler. Bizim de çalıştığımız üniversitelerin sertifikalarını e devletten sorgulayabilir siniz. Bu durum sizi fiziki sertifika taşımaktan kurtaran bir durumdur. Dilediğiniz yerden e imzalı bir şekilde sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

Şuan da birçok firma, personel ararken mutlaka deneyimli olmasını istiyor. Ancak iş arayan o kadar deneyimsiz aday var ki, birileri o kişilere fırsat vermezse nasıl deneyim sahibi olacaklar. Bu yüzden özellikle deneyimsiz kişilere tavsiyemiz, kendiniz geliştirmek için, başvurduğunuz pozisyona hazır olduğunuzu göstermek için sürekli eğitimler alın ve mutlaka bu eğitimleri de belgelendirin.

Online Eğitim Sertifika olarak 2017 yılında eğitim sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Yaklaşık 5 yıldır hem örgün hem de online eğitimler veriyoruz. Ayrıca işletmemiz, çocuklara yönelik Zekâ ve Yetenek Geliştirme Merkezi ve Aile Danışmanlığı Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Online eğitim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma var. Tüm kurumlar elinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kurumların büyük bir çoğunluğu bir veya iki meslek dalı seçerken, bizler 200 e yakın eğitim programını sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, Psikoloji Eğitimleri, MEB Egzersiz Eğitimleri, Mesleki Eğitimler verdiğimiz eğitim grupları arasında en çok tercih edilen olarak ön plana çıkıyor.

Biz kurum olarak 600 e yakın meslek dalında sertifika hizmeti sunuyoruz. Şuan en popüler sertifikaların meslek alanında verilen eğitim sertifika programları olduğunu görüyoruz. Örneğin; Aşçılık Sertifikası, Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, Çocuk Gelişimi Sertifikası, Aile Dizimi Sertifikası, Adli Psikoloji Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifikası şuan da öne çıkan sertifika programlarıdır.

Aslın da her sertifika önemlidir. Bu sizin hangi sertifikaya ihtiyacınızın olduğu İle ilgili bir durum dur. Örneğin Aşçılık Sertifikası aldınız, mutlaka Usta Öğretici Oryantasyon sertifikası, Hijyen Eğitimi Sertifikasını da almanız gerekecektir. Yani aldığınız sertifika ve onu tamamlayan sertifikaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Bazı dönemler de kampanya yapıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında özellikle pandemi nin yoğun olduğu dönemde çok fazla ücretsiz eğitim verdik. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir maliyeti var. Bu yüzden şuan da ücretsiz eğitimler çok fazla vermiyoruz. Şu konuda kursiyerimizi desteklemeye çalışıyoruz, sürekli olarak bir sertifika alana ikinci sertifikayı hediye ediyoruz. Şuan da bu kampanyamız devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

“Otizm Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Kursu” için ilk yorumu yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Otizm Eğitmenlik Eğitimi

Orijinal fiyat: 2,000.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,750.00 ₺.

Sertifika Dahil

Toplam Eğitim Fiyatıdır

Kurs Detayları