Skip links

Montessori Eğitimi Sertifika Kursu

Sıfırdan ileri seviyeye

Montessori eğitimi nedir?

Montessori eğitimi, her çocuğun farklı  bireysel becerilerinin, ilgi alanlarının olduğunu kabul ederek  öğrenme hızının da buna bağlı olarak değiştiğini savunan bir eğitim yaklaşımıdır. Montessori eğitimi ismini,  İtalya’nın ilk kadın doktoru, Maria Montessori’den almaktadır. Montesorri eğitimi çocukların ilgi alanlarına göre bireysel ilerlemelerini ve gelişimini ele almaktadır. Montessori “İnsan doğuştan iyiye yöneliktir ve esas amacı kendini ispatlamaktır.” sözü ile hareket ederek eğitimin oluşmasında ki üç temel aşamaya göre metodu uygulamaktadır. Bunlar planlanmış dahili çevre, çocuk ve öğretmen üçgeni olmaktadır. Öğrenci kendi başına bir şeyleri yapabilmesi için öğretmenin ona yardım etmesi gerektiğini bilmektedir.

Montessori eğitiminin amacı nedir ?

Montessori eğitiminin amacı çocukların öğrenme yöntemlerine farklı bir bakış açısı sağlamaktır. Montesorri eğitiminde öğretmen öğretici konumunda yer alarak sınıf içi öğrenim düzeyini sağlamaktadır. Öğrencilerin  ilgi alanlarına göre birbirlerinden bir şeyler öğrenmesine olanak tanımaktadır. Ayrıca montessori eğitiminde didaktik bir  yapı bulunmaktadır. Bu yaklaşımın temelinde somut ve eğlenceli bir yapı sistemi yer almaktadır. Montessori eğitiminde nihai amaç çocukların becerileri kazanabilmeleri ve yaratıcı olabilmeleri için daha özgür bir alan yaratmaktır. Çocuğun yetenekleriyle ilgi alanlarını baz alan montessori eğitimi, her çocuğun kendine özgü bir öğrenme tarzı ve hızı olduğunu kabul etmektedir. Buna uygun bir eğitim süreci tasarlanmasını öne sürmektedir.

Montessori eğitiminin kazanımları nelerdir ?

Montessori eğitimi özellikle de okul öncesinden başlaymaktadır. Son çocukluk dönemine kadar olan çocuklar için çeşitli kazanımları oluşturmaktadır. Çocuklar montessori eğitimi ile;
  • Sosyalleşme kavramını kendilerinde oluşturabilirler,

  • Dikkatlerini dağıtmadan yoğunlaşmaya başlayabilirler,

  • Sınıf düzenini bozmadan kendi düzenlerinin ne olduğunu öğrenebilirler,

  • Materyallerle çalışan ve eğitimini alan çocukta sabır gelişir ve başkalarının hakkına saygılı olmayı öğrenebilirler,

  • Montessori eğitimi le birlikte bir disiplin ve sorumluluk duygusu gelişebilmektedir,

  • Problemlere karşı çözüm üretme becerilerine sahip olmayı öğrenebilirler.

Montessori eğitiminin uygulanış evresi nelerdir ?

Montessori eğitiminde belirli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler ise çocukların düşünce yapısını geliştiren, çeşitli sorular üretebilen ve bu sorulara cevap arayabilen bireylerin yetişmesidir. Montessori eğitimi çocukları doğumdan itibaren ergenlik dönemini de destekliyici bir metod uygulanmaktadır. Çocukların merak duygusunu geliştiren ve özgürlük algısına yanıt veren bu eğitim metodu sırasıyla 0-3 yaş montessori eğitimini, 3-6 yaş montessori eğitimini, 6-12 yaş montessori eğitimini ve  12-15 yaş montessori eğitimini kapsamaktadır.  

Montessori eğitim sertifikasını nasıl alabilirsiniz ?

Montessori eğitimi sertifikasını üniversite onaylı aynı zamanda e-devletten sorgulanabilir bir şekilde alabilirsiniz. Montessori eğitimi sertifikasına sahip olmak için öncelikle eğitime başvurabilirsiniz. Eğitimlerinize başlayabilir ve sertifika için gerekli sınavınızı bitirdikten sonra sertifikanıza sahip olabilirsiniz.

Kursiyerlerin almış oldukları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra almış oldukları sertifikaya eğitim sertifikası denir.

Eğitim sertifikası, ilgili eğitimi aldığını, bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu gösteren belgedir. Alınan sertifikalar, hem yeni iş başvurularında hem de mevcut işlerinde terfi almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerin, Online veya uzaktan eğitim şeklinde alınarak, aldığı eğitimleri belgelendirdiği bir sistemdir. Şuan eğitim kurumlarının birçoğu, kursiyerlerine zamandan ve mekândan bağımsız eğitim almalarını sağlamak için geliştirdiği dijital bir eğitim sistemidir.

Almış olduğunuz her sertifika mutlaka işe yarayacaktır. Ancak almış olduğunuz sertifikanın kim tarafından, hangi kurum tarafından verildiği de çok önemlidir. Eğer sertifikanızı üniversiteler den veya milli eğitim bakanlığından aldıysanız kesinlikle işe yaracaktır.

Bir kurumda çalışırken sadece yaptınız işte uzmanlaşmanız, başarılı olmanız terfi almanız için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte kendiniz geliştirmeniz, bir sonraki pozisyona hazır olmanız için sürekli eğitim almak, aldığınız eğitimleri sertifikalandırmak sizin avantajınıza olacaktır.

Sadece sertifika ile tabi ki işe giremezsiniz. Çünkü rekabet içinde olduğunuz bir sürü aday var ve onlar da sürekli kendilerini geliştiriyor, sertifika sahibi oluyorlar. Alacağınız sertifikalar sadece sizi diğer adaylara kıyasla bir adım öne taşıyacaktır.

Alınan sertifikalar eğer üniversite onaylı veya MEB onaylı ise geçerlilik süresi yoktur. Sadece mesleğinize göre veya aldığınız sertifikaya göre belirli süreler de tekrar eğitim almanız gerekebilir.

Sertifika alırken ilk olarak hangi kurumdan aldığınıza, aldığınız sertifikanın hangi kurum tarafından onaylandığına dikkat edin. Sadece sertifika veren firmalar dan uzun durun. Mutlaka size panel açan, eğitim videoları ve dokümanları olan firmaları tercih edin. Üniversite Onaylı veya MEB onaylı sertifika alıyorsanız hiç korkmayın.

İnternet üzerinden alınan sertifikalar sizlerin CV lerini güçlendirir. Aldığınız eğitimler kişisel gelişiminize katkı sağlar, daha çok tercih edilen kişi olursunuz. Ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar donanımlı olduğunuz anlamına gelir.

Kesinlikle aynı değerdedir. Aldığınız sertifikalar da uzaktan eğitim ya da Online eğitim ibaresi yer almaz. Örgün eğitim aldığınız da size verilen sertifika İle Online eğitim ile aldığınız sertifika birebir aynıdır.

Aslında birçok avantajı var ama en önemli avantajı zamandan tasarruf etmenizdir. İlave olarak ciddi anlamda sizi yol, konaklama gibi masraflar dan kurtarmaktadır. Hem de aynı eğitimi, aynı sertifikayı daha uygun fiyata almanızı da sağlamaktadır.

Online eğitim den dileyen herkes faydalanabilir. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen, belirli alanlar da uzmanlaşmak isteyen, bazı meslekler de yeterli gerekliliği sağlamak isteyen herkes bu eğitim den yararlanabilir.

Yaptığınız işe, aldığınız sertifikaya veya işletmelerin ihtiyacına göre değişir bu sorunun cevabı. Benzer tecrübede iki aday görüşmeye katıldı ise, tabi ki kendini geliştiren, aldığı eğitimleri belgelendiren bir aday, diğer adaya göre bir adım önde olacaktır. Yani ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar tercih edilme durumunuz yüksek olacaktır.

Uzaktan veya Online eğitim ile aldığınız sertifikalar geçerlidir. Bura da aldığınız sertifikaların hangi kurum tarafından verildiği çok önemidir. Eğer üniversite onaylı sertifika aldıysanız veya milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika aldıysanız, geçerliliği daha fazla olacaktır.

E devlet onayı, kurumların alt yapısı İle ilgili bir durumdur. Şuan bir çok üniversite bu sistemi kendi sistemlerine entegre ettiler. Bizim de çalıştığımız üniversitelerin sertifikalarını e devletten sorgulayabilir siniz. Bu durum sizi fiziki sertifika taşımaktan kurtaran bir durumdur. Dilediğiniz yerden e imzalı bir şekilde sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

Şuan da birçok firma, personel ararken mutlaka deneyimli olmasını istiyor. Ancak iş arayan o kadar deneyimsiz aday var ki, birileri o kişilere fırsat vermezse nasıl deneyim sahibi olacaklar. Bu yüzden özellikle deneyimsiz kişilere tavsiyemiz, kendiniz geliştirmek için, başvurduğunuz pozisyona hazır olduğunuzu göstermek için sürekli eğitimler alın ve mutlaka bu eğitimleri de belgelendirin.

Online Eğitim Sertifika olarak 2017 yılında eğitim sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Yaklaşık 5 yıldır hem örgün hem de online eğitimler veriyoruz. Ayrıca işletmemiz, çocuklara yönelik Zekâ ve Yetenek Geliştirme Merkezi ve Aile Danışmanlığı Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Online eğitim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma var. Tüm kurumlar elinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kurumların büyük bir çoğunluğu bir veya iki meslek dalı seçerken, bizler 200 e yakın eğitim programını sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, Psikoloji Eğitimleri, MEB Egzersiz Eğitimleri, Mesleki Eğitimler verdiğimiz eğitim grupları arasında en çok tercih edilen olarak ön plana çıkıyor.

Biz kurum olarak 600 e yakın meslek dalında sertifika hizmeti sunuyoruz. Şuan en popüler sertifikaların meslek alanında verilen eğitim sertifika programları olduğunu görüyoruz. Örneğin; Aşçılık Sertifikası, Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, Çocuk Gelişimi Sertifikası, Aile Dizimi Sertifikası, Adli Psikoloji Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifikası şuan da öne çıkan sertifika programlarıdır.

Aslın da her sertifika önemlidir. Bu sizin hangi sertifikaya ihtiyacınızın olduğu İle ilgili bir durum dur. Örneğin Aşçılık Sertifikası aldınız, mutlaka Usta Öğretici Oryantasyon sertifikası, Hijyen Eğitimi Sertifikasını da almanız gerekecektir. Yani aldığınız sertifika ve onu tamamlayan sertifikaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Bazı dönemler de kampanya yapıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında özellikle pandemi nin yoğun olduğu dönemde çok fazla ücretsiz eğitim verdik. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir maliyeti var. Bu yüzden şuan da ücretsiz eğitimler çok fazla vermiyoruz. Şu konuda kursiyerimizi desteklemeye çalışıyoruz, sürekli olarak bir sertifika alana ikinci sertifikayı hediye ediyoruz. Şuan da bu kampanyamız devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

“Montessori Eğitimi Sertifika Kursu” için ilk yorumu yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Montessori eğitimi

Orijinal fiyat: 1,945.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,650.00 ₺.

Sertifika Dahil

Toplam Eğitim Fiyatıdır

Kurs Detayları