Skip links

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi

Bilişsel davranışçı terapi yaygın olarak kullanılan bir terapi çeşididir. Bilişsel davranışçı terapi ilaçsız yapılmakta olan bir yöntemdir.

Sıfırdan ileri seviyeye

Bilişsel Davranışçı Terapi nedir ?

Bilişsel davranışçı terapi yaygın olarak kullanılan bir terapi çeşididir. Bilişsel davranışçı terapi ilaçsız yapılmakta olan bir yöntemdir. BDT‘de kişinin davranış süreci analiz edilmektedir. Aynı zamanda işinin davranış süreçlerini tanımlamaktadırlar.   Farklı durumlara karşı gelişen düşüncelerini ve tepkilerini kendisine daha yararlı hale getirmesini sağlamaktır. Ayrıca bu evrede kişinin problemlere karşı verdiği uygun olmayan değerler, fazla anlam yükleme ve hayatının merkezine alma durumu yatmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapinin Amacı nedir?

Bilişsel davranışçı terapinin amacı kişinin ruh halini kötü etkileyen, faydalı olmayan düşüncelerini uzaklaştırarak sağlıklı düşünce ve davranış kalıplarına yerleştirilmesini sağlamaktır. Ayrıca terapi sürecinin sonu ile kişi öğrendiği olumlu davranış kalıplarını hayat standartları içinde uygulayarak kendisini iyi hissettirir.

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Nedir?

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi uzaktan eğitim sistemi ile verilen bir terapi eğitimidir. Bu eğitim ile kişinin psikoterapi yapabilecek düzeye gelmesi, terapi yetkinliğini sağlaması ve bunun uygulayıcısı olması sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu eğitime katılan kişiler, klinik görüşme teknikleri,  terapinin ana temellerini öğrenmektedirler. Bununla birlikte bilişsel  ve davranışçı teknikler, bilgi-beceri uygulamaları kazanımını gerçekleştirmektedir. Ayrıca bilişsel davranışçı terapi eğitimde işlenilen konular arasında;
 • Depresyon,
 • Panik bozukluk,
 • Obsesif Kompülsif Bozukluklar,
 • Sosyal Anksiyete Bozukluğu,
 • Yaygın Anksiyete Bozukluğu
 • Sınav Kaygısı,
 • Travma sonrası stres bozukluğu
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gibi birçok konu bulunmaktadır.
Psamer eğitim ile bu eğitime 7/24 dilediğiniz gün ve saatte ulaşabileceksiniz.

Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine kimler katılabilir ?

Bilişsel davranışçı terapi eğitimine
 • Psikologlar
 • Psikolojik Danışmanlar
 • Aile Danışmanları
 • Psikiyatristler
 • Psikoterapistler
 • Sosyal hizmet uzmanları
 • Aile hekimleri katılabilmektedir.

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı  Sertifikası ne işe yarar ?

Bilişsel davranışçı terapi eğitimini almanın öneminin yanında, uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitim sertifikası da yapabileceğiniz terapilerin uygulayıcısı olmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda alacağınız sertifika herhangi güvenilirlik veya geçerlilik sıkıntısı olmadan anlaşmalı olduğumuz üniversite tarafından sizlere ulaşmaktadır. Eğitim sertifikası üniversite onaylı, aynı zamanda e-devletten sorgulanabilen sertifikalar olmaktır. Ayrıca bu sertifika ise sizin eğitimin uygulayıcısı olduğunuzun bir göstergesi olmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapide kullanılan temel kavramlar:

1)Bilişsel model: Bu modelde duyguların ve davranışların olaylara ilişkin algıların bir ürünü olduğunu ileri sürülmektedir. Bu nedenle düşünebilme yeteneği burada öncelik özellik olmaktadır.  Ayırca düşünme süreci otomatik ya da bilinç öncesi, bilinçli ve bilinç ötesi olmak üzere üç düzeyde gerçekleşmektedir.
2)Şemalar: Şemalar,  sürekli olarak karşı karşıya kalınan bilgi aktarımını organize eden bilişsel yapılar olarak kabul edilmektedir. Bu sayede uyaranlar süratle anlamlandırılır.Aynı zamanda şemalar, uyaranların, fikirlerin ve deneyimlerin  içsel yapılarıdır.
3)İnançlar: İnançlar şemaların önemli bileşenleri olmaktadır. Şemalar, bizim temel inançlarımızı içermektedir, bunları değiştirmek oldukça zordur. Bunlar genellikle kişinin kendisine yönelik, kesin olma eğiliminde ve aşırı genellemelerden oluşmaktadır. Varsayımlar, kurallar ve tutumlar ise ara inançlar olarak isimlendirilir. Bunlar temel inançlarla otomatik düşünceler arasında yer almaktadırlar.
4)Otomatik düşünceler: Anlık olarak ortaya çıkan ve bir değerlendirmeyi içeren ifade ya da imajlardır.Aynı zamanda otomatik düşünceler daha çok  farkında olunan düşünceler ile birlikte aynı anda görülmektedirler. Hem işlevseldirler hem de  istenmeyen durumlarda ortaya çıkabilirler. Temel ve ara inançlardan doğmaktadır.
5)Modlar: Kişiliği oluşturan ve içinde bulunulan durumları yorumlamak üzere kullanılan bilişsel, duygusal, motivasyonel ve davranışsal şema ağlarıdır. Ayrıca tehdit, kaybetme, mağduriyet ve kendini geliştirme olmak üzere dört temel mod vardır.

Bu eğitime nasıl kayıt olurum ?

Bilişsel davranışçı terapi uygulayıcı eğitimine egitim.psamer.com adresinden veya +90 543 107 25 75 nolu telefon numarasından bizlere ulaşabilir, eğitime kayıt olabilirsiniz.    

Kursiyerlerin almış oldukları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra almış oldukları sertifikaya eğitim sertifikası denir.

Eğitim sertifikası, ilgili eğitimi aldığını, bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu gösteren belgedir. Alınan sertifikalar, hem yeni iş başvurularında hem de mevcut işlerinde terfi almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerin, Online veya uzaktan eğitim şeklinde alınarak, aldığı eğitimleri belgelendirdiği bir sistemdir. Şuan eğitim kurumlarının birçoğu, kursiyerlerine zamandan ve mekândan bağımsız eğitim almalarını sağlamak için geliştirdiği dijital bir eğitim sistemidir.

Almış olduğunuz her sertifika mutlaka işe yarayacaktır. Ancak almış olduğunuz sertifikanın kim tarafından, hangi kurum tarafından verildiği de çok önemlidir. Eğer sertifikanızı üniversiteler den veya milli eğitim bakanlığından aldıysanız kesinlikle işe yaracaktır.

Bir kurumda çalışırken sadece yaptınız işte uzmanlaşmanız, başarılı olmanız terfi almanız için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte kendiniz geliştirmeniz, bir sonraki pozisyona hazır olmanız için sürekli eğitim almak, aldığınız eğitimleri sertifikalandırmak sizin avantajınıza olacaktır.

Sadece sertifika ile tabi ki işe giremezsiniz. Çünkü rekabet içinde olduğunuz bir sürü aday var ve onlar da sürekli kendilerini geliştiriyor, sertifika sahibi oluyorlar. Alacağınız sertifikalar sadece sizi diğer adaylara kıyasla bir adım öne taşıyacaktır.

Alınan sertifikalar eğer üniversite onaylı veya MEB onaylı ise geçerlilik süresi yoktur. Sadece mesleğinize göre veya aldığınız sertifikaya göre belirli süreler de tekrar eğitim almanız gerekebilir.

Sertifika alırken ilk olarak hangi kurumdan aldığınıza, aldığınız sertifikanın hangi kurum tarafından onaylandığına dikkat edin. Sadece sertifika veren firmalar dan uzun durun. Mutlaka size panel açan, eğitim videoları ve dokümanları olan firmaları tercih edin. Üniversite Onaylı veya MEB onaylı sertifika alıyorsanız hiç korkmayın.

İnternet üzerinden alınan sertifikalar sizlerin CV lerini güçlendirir. Aldığınız eğitimler kişisel gelişiminize katkı sağlar, daha çok tercih edilen kişi olursunuz. Ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar donanımlı olduğunuz anlamına gelir.

Kesinlikle aynı değerdedir. Aldığınız sertifikalar da uzaktan eğitim ya da Online eğitim ibaresi yer almaz. Örgün eğitim aldığınız da size verilen sertifika İle Online eğitim ile aldığınız sertifika birebir aynıdır.

Aslında birçok avantajı var ama en önemli avantajı zamandan tasarruf etmenizdir. İlave olarak ciddi anlamda sizi yol, konaklama gibi masraflar dan kurtarmaktadır. Hem de aynı eğitimi, aynı sertifikayı daha uygun fiyata almanızı da sağlamaktadır.

Online eğitim den dileyen herkes faydalanabilir. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen, belirli alanlar da uzmanlaşmak isteyen, bazı meslekler de yeterli gerekliliği sağlamak isteyen herkes bu eğitim den yararlanabilir.

Yaptığınız işe, aldığınız sertifikaya veya işletmelerin ihtiyacına göre değişir bu sorunun cevabı. Benzer tecrübede iki aday görüşmeye katıldı ise, tabi ki kendini geliştiren, aldığı eğitimleri belgelendiren bir aday, diğer adaya göre bir adım önde olacaktır. Yani ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar tercih edilme durumunuz yüksek olacaktır.

Uzaktan veya Online eğitim ile aldığınız sertifikalar geçerlidir. Bura da aldığınız sertifikaların hangi kurum tarafından verildiği çok önemidir. Eğer üniversite onaylı sertifika aldıysanız veya milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika aldıysanız, geçerliliği daha fazla olacaktır.

E devlet onayı, kurumların alt yapısı İle ilgili bir durumdur. Şuan bir çok üniversite bu sistemi kendi sistemlerine entegre ettiler. Bizim de çalıştığımız üniversitelerin sertifikalarını e devletten sorgulayabilir siniz. Bu durum sizi fiziki sertifika taşımaktan kurtaran bir durumdur. Dilediğiniz yerden e imzalı bir şekilde sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

Şuan da birçok firma, personel ararken mutlaka deneyimli olmasını istiyor. Ancak iş arayan o kadar deneyimsiz aday var ki, birileri o kişilere fırsat vermezse nasıl deneyim sahibi olacaklar. Bu yüzden özellikle deneyimsiz kişilere tavsiyemiz, kendiniz geliştirmek için, başvurduğunuz pozisyona hazır olduğunuzu göstermek için sürekli eğitimler alın ve mutlaka bu eğitimleri de belgelendirin.

Online Eğitim Sertifika olarak 2017 yılında eğitim sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Yaklaşık 5 yıldır hem örgün hem de online eğitimler veriyoruz. Ayrıca işletmemiz, çocuklara yönelik Zekâ ve Yetenek Geliştirme Merkezi ve Aile Danışmanlığı Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Online eğitim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma var. Tüm kurumlar elinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kurumların büyük bir çoğunluğu bir veya iki meslek dalı seçerken, bizler 200 e yakın eğitim programını sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, Psikoloji Eğitimleri, MEB Egzersiz Eğitimleri, Mesleki Eğitimler verdiğimiz eğitim grupları arasında en çok tercih edilen olarak ön plana çıkıyor.

Biz kurum olarak 600 e yakın meslek dalında sertifika hizmeti sunuyoruz. Şuan en popüler sertifikaların meslek alanında verilen eğitim sertifika programları olduğunu görüyoruz. Örneğin; Aşçılık Sertifikası, Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, Çocuk Gelişimi Sertifikası, Aile Dizimi Sertifikası, Adli Psikoloji Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifikası şuan da öne çıkan sertifika programlarıdır.

Aslın da her sertifika önemlidir. Bu sizin hangi sertifikaya ihtiyacınızın olduğu İle ilgili bir durum dur. Örneğin Aşçılık Sertifikası aldınız, mutlaka Usta Öğretici Oryantasyon sertifikası, Hijyen Eğitimi Sertifikasını da almanız gerekecektir. Yani aldığınız sertifika ve onu tamamlayan sertifikaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Bazı dönemler de kampanya yapıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında özellikle pandemi nin yoğun olduğu dönemde çok fazla ücretsiz eğitim verdik. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir maliyeti var. Bu yüzden şuan da ücretsiz eğitimler çok fazla vermiyoruz. Şu konuda kursiyerimizi desteklemeye çalışıyoruz, sürekli olarak bir sertifika alana ikinci sertifikayı hediye ediyoruz. Şuan da bu kampanyamız devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

“Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi” için ilk yorumu yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi

Orijinal fiyat: 3,875.00 ₺.Şu andaki fiyat: 3,450.00 ₺.

Sertifika Dahil

Toplam Eğitim Fiyatıdır

Kurs Detayları