Skip links

Travma Sonrası Stres Bozukluğunun BDT İle Çözümü Eğitimi

Travma Sonrası Stres Bozukluğunun Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ile çözümü Psamer eğitim ile olmaktadır. Sizlerde bu eğitime kayıt olmak ve travma sonrası stres bozukluğunun ana nedenlerini öğrenmek istiyorsanız bizlere +90 543 107 25 75 nolu telefondan ulaşabilir veya egitim.psamer.com sitesinden kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sıfırdan İleri Seviye

Travma Nedir?

Travma tıp biliminde insan vücudunun iskelet.deri,kafatası ve benzeri koruyucu elementlerin önleyemediği ani hasar anlamına gelmektedir. Travma insan bünyesinin dışarıdan yardımcı almadan iyileştiremeyeceği bir hasar olmaktadır.

Travmanın Diyalektik Yapısı

Travma bir tez olarak gözükmektedir. Buna karşılık bir antitezin oluşması ile birlikte regresyon yani bastırma denilen olay ortaya çıkmaktadır. Travmanın ve regresyonun sentezi olarak ise nevrozu oluşturur. Aynı zamanda travma sonrası stres bozukluğunu ortaya çıkarmaktadır.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu Nedir?

Travma sonrası stres bozukluğu kişiyi aşırı korkutan, çaresizlik durumunu yansıtan, çoğu kez olağan dışı ve beklenmedik bir şekilde gerçekleşen olayların tetiklediği bir ruhsal travma ya da ruh sağlığı durumu olmaktadır.  Bu olayların kişinin kendisinde veya bir yakınında ölüme yol açması ya da yaralanma tehlikesi yaratması durumunda ortaya korku, dehşet ve çaresizlik hislerinin ortaya çıkmasıdır.

Bilişsel Davranışçı Terapinin Amacı nedir?

Bilişsel davranışçı terapinin amacı kişinin ruh halini kötü etkileyen, faydalı olmayan düşüncelerini uzaklaştırarak sağlıklı düşünce ve davranış kalıplarına yerleştirilmesini sağlamaktır. Ayrıca terapi sürecinin sonu ile kişi öğrendiği olumlu davranış kalıplarını hayat standartları içinde uygulayarak kendisini iyi hissettirir.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu Neden Olur?

Stres bozukluğu her yaştan insanda travma sonrası karşılaşılabilir. Deprem, sel, ve yangın gibi doğal afetler, işkence, savaş, şiddete uğrama, cinsel taciz gibi insan kaynaklı travmalar, kazalar, ciddi ve ölümcül hastalıklar, ya da beklenmedik ölümler gibi travmatik olayları yaşayan, gören veya öğrenen bireylerin travma sonrası stres bozukluğunun meydana gelmesi mümkün olmaktadır.

Travmanın BDT Yöntemi İle İşe Yarayabilirliği

Travma sonrası stres bozukluğu modülü psamerden alacağınız bilişsel terapi eğitimi ile mümkün olmaktadır. Bilişsel davranışçı terapi ilaçsız olarak tedavi uygulanan bir yöntem olmaktadır. Araştırmalar göstermektedir ki ilaçsız tedavi, ilaçlı tedaviye göre daha olumlu sonuçlar vermektedir.  BDT eğitiminde bu modülü alarak travmanın nasıl oluştuğunu, travmanın nedenlerini, stres bozukluğunun temelini ve  stres bozukluğunun çözümlerini detaylı bir şekilde öğrenebileceksiniz. Ayrıca travma sonrası stres bozukluğu modülüne dahil olan kursiyerler ”uluslararası psikoterapistler derneği” tarafından uygulayıcı sertifikanın da sahibi olmaktadırlar.  

Kursiyerlerin almış oldukları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra almış oldukları sertifikaya eğitim sertifikası denir.

Eğitim sertifikası, ilgili eğitimi aldığını, bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu gösteren belgedir. Alınan sertifikalar, hem yeni iş başvurularında hem de mevcut işlerinde terfi almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerin, Online veya uzaktan eğitim şeklinde alınarak, aldığı eğitimleri belgelendirdiği bir sistemdir. Şuan eğitim kurumlarının birçoğu, kursiyerlerine zamandan ve mekândan bağımsız eğitim almalarını sağlamak için geliştirdiği dijital bir eğitim sistemidir.

Almış olduğunuz her sertifika mutlaka işe yarayacaktır. Ancak almış olduğunuz sertifikanın kim tarafından, hangi kurum tarafından verildiği de çok önemlidir. Eğer sertifikanızı üniversiteler den veya milli eğitim bakanlığından aldıysanız kesinlikle işe yaracaktır.

Bir kurumda çalışırken sadece yaptınız işte uzmanlaşmanız, başarılı olmanız terfi almanız için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte kendiniz geliştirmeniz, bir sonraki pozisyona hazır olmanız için sürekli eğitim almak, aldığınız eğitimleri sertifikalandırmak sizin avantajınıza olacaktır.

Sadece sertifika ile tabi ki işe giremezsiniz. Çünkü rekabet içinde olduğunuz bir sürü aday var ve onlar da sürekli kendilerini geliştiriyor, sertifika sahibi oluyorlar. Alacağınız sertifikalar sadece sizi diğer adaylara kıyasla bir adım öne taşıyacaktır.

Alınan sertifikalar eğer üniversite onaylı veya MEB onaylı ise geçerlilik süresi yoktur. Sadece mesleğinize göre veya aldığınız sertifikaya göre belirli süreler de tekrar eğitim almanız gerekebilir.

Sertifika alırken ilk olarak hangi kurumdan aldığınıza, aldığınız sertifikanın hangi kurum tarafından onaylandığına dikkat edin. Sadece sertifika veren firmalar dan uzun durun. Mutlaka size panel açan, eğitim videoları ve dokümanları olan firmaları tercih edin. Üniversite Onaylı veya MEB onaylı sertifika alıyorsanız hiç korkmayın.

İnternet üzerinden alınan sertifikalar sizlerin CV lerini güçlendirir. Aldığınız eğitimler kişisel gelişiminize katkı sağlar, daha çok tercih edilen kişi olursunuz. Ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar donanımlı olduğunuz anlamına gelir.

Kesinlikle aynı değerdedir. Aldığınız sertifikalar da uzaktan eğitim ya da Online eğitim ibaresi yer almaz. Örgün eğitim aldığınız da size verilen sertifika İle Online eğitim ile aldığınız sertifika birebir aynıdır.

Aslında birçok avantajı var ama en önemli avantajı zamandan tasarruf etmenizdir. İlave olarak ciddi anlamda sizi yol, konaklama gibi masraflar dan kurtarmaktadır. Hem de aynı eğitimi, aynı sertifikayı daha uygun fiyata almanızı da sağlamaktadır.

Online eğitim den dileyen herkes faydalanabilir. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen, belirli alanlar da uzmanlaşmak isteyen, bazı meslekler de yeterli gerekliliği sağlamak isteyen herkes bu eğitim den yararlanabilir.

Yaptığınız işe, aldığınız sertifikaya veya işletmelerin ihtiyacına göre değişir bu sorunun cevabı. Benzer tecrübede iki aday görüşmeye katıldı ise, tabi ki kendini geliştiren, aldığı eğitimleri belgelendiren bir aday, diğer adaya göre bir adım önde olacaktır. Yani ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar tercih edilme durumunuz yüksek olacaktır.

Uzaktan veya Online eğitim ile aldığınız sertifikalar geçerlidir. Bura da aldığınız sertifikaların hangi kurum tarafından verildiği çok önemidir. Eğer üniversite onaylı sertifika aldıysanız veya milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika aldıysanız, geçerliliği daha fazla olacaktır.

E devlet onayı, kurumların alt yapısı İle ilgili bir durumdur. Şuan bir çok üniversite bu sistemi kendi sistemlerine entegre ettiler. Bizim de çalıştığımız üniversitelerin sertifikalarını e devletten sorgulayabilir siniz. Bu durum sizi fiziki sertifika taşımaktan kurtaran bir durumdur. Dilediğiniz yerden e imzalı bir şekilde sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

Şuan da birçok firma, personel ararken mutlaka deneyimli olmasını istiyor. Ancak iş arayan o kadar deneyimsiz aday var ki, birileri o kişilere fırsat vermezse nasıl deneyim sahibi olacaklar. Bu yüzden özellikle deneyimsiz kişilere tavsiyemiz, kendiniz geliştirmek için, başvurduğunuz pozisyona hazır olduğunuzu göstermek için sürekli eğitimler alın ve mutlaka bu eğitimleri de belgelendirin.

Online Eğitim Sertifika olarak 2017 yılında eğitim sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Yaklaşık 5 yıldır hem örgün hem de online eğitimler veriyoruz. Ayrıca işletmemiz, çocuklara yönelik Zekâ ve Yetenek Geliştirme Merkezi ve Aile Danışmanlığı Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Online eğitim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma var. Tüm kurumlar elinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kurumların büyük bir çoğunluğu bir veya iki meslek dalı seçerken, bizler 200 e yakın eğitim programını sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, Psikoloji Eğitimleri, MEB Egzersiz Eğitimleri, Mesleki Eğitimler verdiğimiz eğitim grupları arasında en çok tercih edilen olarak ön plana çıkıyor.

Biz kurum olarak 600 e yakın meslek dalında sertifika hizmeti sunuyoruz. Şuan en popüler sertifikaların meslek alanında verilen eğitim sertifika programları olduğunu görüyoruz. Örneğin; Aşçılık Sertifikası, Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, Çocuk Gelişimi Sertifikası, Aile Dizimi Sertifikası, Adli Psikoloji Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifikası şuan da öne çıkan sertifika programlarıdır.

Aslın da her sertifika önemlidir. Bu sizin hangi sertifikaya ihtiyacınızın olduğu İle ilgili bir durum dur. Örneğin Aşçılık Sertifikası aldınız, mutlaka Usta Öğretici Oryantasyon sertifikası, Hijyen Eğitimi Sertifikasını da almanız gerekecektir. Yani aldığınız sertifika ve onu tamamlayan sertifikaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Bazı dönemler de kampanya yapıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında özellikle pandemi nin yoğun olduğu dönemde çok fazla ücretsiz eğitim verdik. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir maliyeti var. Bu yüzden şuan da ücretsiz eğitimler çok fazla vermiyoruz. Şu konuda kursiyerimizi desteklemeye çalışıyoruz, sürekli olarak bir sertifika alana ikinci sertifikayı hediye ediyoruz. Şuan da bu kampanyamız devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

“Travma Sonrası Stres Bozukluğunun BDT İle Çözümü Eğitimi” için ilk yorumu yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Travma sonrası stres bozukluğu eğitimi

Orijinal fiyat: 1,470.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,290.00 ₺.

Sertifika Dahil

Toplam Eğitim Fiyatıdır

Kurs Detayları