Skip links

Süper 2’li Eğitmenlik Eğitimleri (Hızlı Okuma Eğitmenliği-Öğrenci Koçluğu Eğitimi)

Sıfırdan İleri Seviye

Süper 2’li Eğitmenlik Eğitimleri Nedir?

Süper eğitmenlik eğitimine kayıt olmanızın avantajları arasında eğitmenlik yapabilme olanağı, koçluk yapabilme olanağı, kurs açabilme olanağı, eğitim merkezi açma olanağı bulunmaktadır. Bu eğitimleri aldığınızda hem eğitmenlik yapabilecek hemde mesleki alanda kendinize yeni bir iş olanağı tanıyabileceksiniz. Süper 2’li eğitmenlik eğitimi ile sizlerde amacınıza ulaşabilecek mesleğinizde yeni bir kariyere imza atmış olacaksınız. Aynı zamanda bu pakete 2 eğitimi tek fiyata alma ayrıcalığına da sahip olmaktasınız.

Süper 2’li Eğitmenlik Eğitimleri Hangi Eğitimleri Kapsamaktadır?

Süper 2’li eğitmenlik eğitiminde hızlı okuma eğitmenlik eğitimi ve öğrenci koçluğu eğitimi bulunmaktadır. Oldukça talep edilen eğitimlerden olan bu iki eğitim sizlere kariyer anlamında oldukça yarar sağlamaktadır. Hızlı okuma da teorikten pratiğe geçiş evresinde birçok eğitim görür ve bunun eğitmenliğini yaparken, diğer yandan öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığında mesleğin,danışmanlığın tüm inceliklerini öğrenerek kendinize katma değer sağlamış olacaksınız ve bunu meslek haline getirebileceksiniz.

Hızlı okuma nedir ?

Hızlı okuma, okuma hızının metin içerisinde, okunan kitap çerçevesinde ne kadar sürede okunacağına dair ölçülebilen bir veridir. Ayrıca hızlı okuma gözün görme alanını genişleterek kelime grupları arasında daha net  ve hızlı bir biçimde oluşan bir teknik olmaktadır. Hızlı okumanın en dikkat çeken yönü göze etkili bir şekilde hız kazandırması ve okuma kalitesini arttırarak okuma ile anlama arasındaki bağlamı sağlamasıdır. Hızlı okuma farklı bir okuma biçimi olmamakla birlikte aslında kişilerde gerekli pratik ve düzenli aktiviteler ile sağlanabilen günlük çalışmalar olabilmektedir. Aynı zamanda hızlı okuma ile birlikte kişinin okuma yeteneği gelişmektedir. Bununla birlikte, okuduğunu anlama kapasitesi, hızlı algılama yeteneği,bilgiyi hafıza üzerinde doğru bir şekilde aktarım durumu hızlanmaktadır.

Hızlı Okuma Kursunun Sağladığı Yetkinlikler Nelerdir?

Hızlı okuma kursunda teorik bilgilerden başlanılıp ilk önce hızlı okumanın ne olduğu belirtilir. Bunun ışığında hızlı okuma kursu içinde teorik bilgilerin ışığında temel gelişim olanakları ön plana konulur. Aynı zamanda hızlı okuma kursunda psamer eğitimle birlikte teorik bilgilerin bitiminden itibaren pratiğe yani uygulamaya geçiş evresi başlamaktadır. Pratik evrede hızlı okuma alıştırmaları, çeşitli metinler ve okuma hızını artırıcı çalışmalara yer verilmektedir.

Öğrenci koçluğu ne işe yarar?

Öğrenci Koçluğu; akademik yaşamda başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan işbirliğidir. Öğrenci Koçluğunun amacı; öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı sorunlarda çıkış yolu bulmasını sağlamaktır.Ayrıca  öğrenci koçu genel itibariyle kişiye odaklı bir şekilde derslerin yanında sosyal benlik algısının nasıl olduğuna dair çeşitli işe yarayacak bilgileri, kişinin kendisinin farkına varmaya yönelik çalışmalar yapılmasını, öğrencinin içinde kalan ve dışarı aktaramadığı bilgi becerisini de sağlamlaştırarak kişinin olaylara, sosyal hayata daha net açılardan bakmasını sağlamaktadır.

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası nedir ?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programınızı  tamamladıktan sonra üniversite onaylı ve e-devletten sorgulanabilen 120 saatlik sertifikaya sahip olabileceksiniz. Ayrıca bu setifika ile mesleğin gerektirdiği tüm koşulları sağlayarak öğrenci koçluğu yapabilecek yeni öğrencilere ulaşabileceksiniz. Öğrenci koçluğu sertifikasının ardından yeni bir meslek dalına sahip olabileceksiniz.

Süper 2’li Eğitmenlik Eğitimine Nasıl Sahip Olurum?

Bu eğitmenlik eğitimine psamer eğitim farkı ile %100 güvenilirlikle kayıt olabilirsiniz. Kayıt için bizlere +90 543 107 25 75 nolu telefondan ulaşabilir ve egitim.psamer.com sitesinden eğitime başvur kısmından eğitiminizi temin edebilirsiniz. Üstelik ayda 1 yapılan canlı derslere dilediğiniz gibi katılabilirsiniz.Sizler için açılan panel ömür boyu açık kalmakta ve hiçbir zaman kapanmamaktadır.  

Kursiyerlerin almış oldukları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra almış oldukları sertifikaya eğitim sertifikası denir.

Eğitim sertifikası, ilgili eğitimi aldığını, bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu gösteren belgedir. Alınan sertifikalar, hem yeni iş başvurularında hem de mevcut işlerinde terfi almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerin, Online veya uzaktan eğitim şeklinde alınarak, aldığı eğitimleri belgelendirdiği bir sistemdir. Şuan eğitim kurumlarının birçoğu, kursiyerlerine zamandan ve mekândan bağımsız eğitim almalarını sağlamak için geliştirdiği dijital bir eğitim sistemidir.

Almış olduğunuz her sertifika mutlaka işe yarayacaktır. Ancak almış olduğunuz sertifikanın kim tarafından, hangi kurum tarafından verildiği de çok önemlidir. Eğer sertifikanızı üniversiteler den veya milli eğitim bakanlığından aldıysanız kesinlikle işe yaracaktır.

Bir kurumda çalışırken sadece yaptınız işte uzmanlaşmanız, başarılı olmanız terfi almanız için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte kendiniz geliştirmeniz, bir sonraki pozisyona hazır olmanız için sürekli eğitim almak, aldığınız eğitimleri sertifikalandırmak sizin avantajınıza olacaktır.

Sadece sertifika ile tabi ki işe giremezsiniz. Çünkü rekabet içinde olduğunuz bir sürü aday var ve onlar da sürekli kendilerini geliştiriyor, sertifika sahibi oluyorlar. Alacağınız sertifikalar sadece sizi diğer adaylara kıyasla bir adım öne taşıyacaktır.

Alınan sertifikalar eğer üniversite onaylı veya MEB onaylı ise geçerlilik süresi yoktur. Sadece mesleğinize göre veya aldığınız sertifikaya göre belirli süreler de tekrar eğitim almanız gerekebilir.

Sertifika alırken ilk olarak hangi kurumdan aldığınıza, aldığınız sertifikanın hangi kurum tarafından onaylandığına dikkat edin. Sadece sertifika veren firmalar dan uzun durun. Mutlaka size panel açan, eğitim videoları ve dokümanları olan firmaları tercih edin. Üniversite Onaylı veya MEB onaylı sertifika alıyorsanız hiç korkmayın.

İnternet üzerinden alınan sertifikalar sizlerin CV lerini güçlendirir. Aldığınız eğitimler kişisel gelişiminize katkı sağlar, daha çok tercih edilen kişi olursunuz. Ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar donanımlı olduğunuz anlamına gelir.

Kesinlikle aynı değerdedir. Aldığınız sertifikalar da uzaktan eğitim ya da Online eğitim ibaresi yer almaz. Örgün eğitim aldığınız da size verilen sertifika İle Online eğitim ile aldığınız sertifika birebir aynıdır.

Aslında birçok avantajı var ama en önemli avantajı zamandan tasarruf etmenizdir. İlave olarak ciddi anlamda sizi yol, konaklama gibi masraflar dan kurtarmaktadır. Hem de aynı eğitimi, aynı sertifikayı daha uygun fiyata almanızı da sağlamaktadır.

Online eğitim den dileyen herkes faydalanabilir. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen, belirli alanlar da uzmanlaşmak isteyen, bazı meslekler de yeterli gerekliliği sağlamak isteyen herkes bu eğitim den yararlanabilir.

Yaptığınız işe, aldığınız sertifikaya veya işletmelerin ihtiyacına göre değişir bu sorunun cevabı. Benzer tecrübede iki aday görüşmeye katıldı ise, tabi ki kendini geliştiren, aldığı eğitimleri belgelendiren bir aday, diğer adaya göre bir adım önde olacaktır. Yani ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar tercih edilme durumunuz yüksek olacaktır.

Uzaktan veya Online eğitim ile aldığınız sertifikalar geçerlidir. Bura da aldığınız sertifikaların hangi kurum tarafından verildiği çok önemidir. Eğer üniversite onaylı sertifika aldıysanız veya milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika aldıysanız, geçerliliği daha fazla olacaktır.

E devlet onayı, kurumların alt yapısı İle ilgili bir durumdur. Şuan bir çok üniversite bu sistemi kendi sistemlerine entegre ettiler. Bizim de çalıştığımız üniversitelerin sertifikalarını e devletten sorgulayabilir siniz. Bu durum sizi fiziki sertifika taşımaktan kurtaran bir durumdur. Dilediğiniz yerden e imzalı bir şekilde sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

Şuan da birçok firma, personel ararken mutlaka deneyimli olmasını istiyor. Ancak iş arayan o kadar deneyimsiz aday var ki, birileri o kişilere fırsat vermezse nasıl deneyim sahibi olacaklar. Bu yüzden özellikle deneyimsiz kişilere tavsiyemiz, kendiniz geliştirmek için, başvurduğunuz pozisyona hazır olduğunuzu göstermek için sürekli eğitimler alın ve mutlaka bu eğitimleri de belgelendirin.

Online Eğitim Sertifika olarak 2017 yılında eğitim sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Yaklaşık 5 yıldır hem örgün hem de online eğitimler veriyoruz. Ayrıca işletmemiz, çocuklara yönelik Zekâ ve Yetenek Geliştirme Merkezi ve Aile Danışmanlığı Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Online eğitim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma var. Tüm kurumlar elinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kurumların büyük bir çoğunluğu bir veya iki meslek dalı seçerken, bizler 200 e yakın eğitim programını sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, Psikoloji Eğitimleri, MEB Egzersiz Eğitimleri, Mesleki Eğitimler verdiğimiz eğitim grupları arasında en çok tercih edilen olarak ön plana çıkıyor.

Biz kurum olarak 600 e yakın meslek dalında sertifika hizmeti sunuyoruz. Şuan en popüler sertifikaların meslek alanında verilen eğitim sertifika programları olduğunu görüyoruz. Örneğin; Aşçılık Sertifikası, Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, Çocuk Gelişimi Sertifikası, Aile Dizimi Sertifikası, Adli Psikoloji Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifikası şuan da öne çıkan sertifika programlarıdır.

Aslın da her sertifika önemlidir. Bu sizin hangi sertifikaya ihtiyacınızın olduğu İle ilgili bir durum dur. Örneğin Aşçılık Sertifikası aldınız, mutlaka Usta Öğretici Oryantasyon sertifikası, Hijyen Eğitimi Sertifikasını da almanız gerekecektir. Yani aldığınız sertifika ve onu tamamlayan sertifikaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Bazı dönemler de kampanya yapıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında özellikle pandemi nin yoğun olduğu dönemde çok fazla ücretsiz eğitim verdik. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir maliyeti var. Bu yüzden şuan da ücretsiz eğitimler çok fazla vermiyoruz. Şu konuda kursiyerimizi desteklemeye çalışıyoruz, sürekli olarak bir sertifika alana ikinci sertifikayı hediye ediyoruz. Şuan da bu kampanyamız devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

“Süper 2’li Eğitmenlik Eğitimleri (Hızlı Okuma Eğitmenliği-Öğrenci Koçluğu Eğitimi)” için ilk yorumu yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Süper 2'li Eğitmenlik Eğitimi

Orijinal fiyat: 2,900.00 ₺.Şu andaki fiyat: 2,650.00 ₺.

Sertifika Dahil

Toplam Eğitim Fiyatıdır

Kurs Detayları