Skip links

Cinsel Terapi Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası

Bu terapi eğitimini psamer eğitim bünyesinde alabilirsiniz. Aynı zamanda sistemde kayıtlı olan videoların dışında her ay  canlı olarak düzenlenen online eğitimle terapi yöntemlerinizi pekiştirebileceksiniz.

Sıfırdan ileri seviyeye

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi çiftlerin düzenli bir cinsel hayatının olmasına, sağlıklı cinsel yaşamının olmasına olanak tanıyan bir terapi çeşididir. Aynı zamanda bu terapi çeşidini uzman psikologlar, psikolojik danışmanlar ve benzer meslek grupları tarafından yapılmakta ve yapılandırılmaktadır. Bireysel veya çift olarak gerçekleştirilen bir terapi modülüdür. Aynı zamanda  kişinin geçmişteki olaylarının ele alınması, iletişim problemlerinin yansımasından da ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca çift veya bireysel sorunların ortaya çıkması ile birlikte çeşitli nedenlerde dayandırılan cinsel problemler terapi ile yapılandırılmaktadır.

Cinsel Terapi Eğitimi Nedir?

Cinsel terapi eğitimi kişilerin cinsel sorunlarını değerlendirmeye yarayan, cinsel problemlere nasıl bir müdahale tarzı oluşturulduğunu belirten bir eğitimdir. Bu eğitimle birlikte cinsellik, cinsel gelişim, cinsel bozukluklar, cinsel yönelimde karşılaşılan durumlar ve cinsel işlev bozuklukları alanında yaşanan sorunların çözümü ele alınmaktadır.  Cinsel terapide ki amaç cinsel terapist olarak çalışacak ve toplumun bu konularda bilgilendirmesinde görev alacak profesyonellerinin bu konu ile ilgili  eğitim almasını sağlamaktadır. Ayrıca psamer eğitim ile bu eğitim programına katılmak terapide ki danışmanlık alanlarında  ve tedavi hizmetleri veren profesyonellerin kişisel gelişimlerini sağlamak adına oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu eğitim ile birlikte terapist yetkinliklerini sağlayan kişiler psamer eğitimden sertifika hakkı kazanacaklardır.

Cinsel Terapi Eğitimi Sertifikası Nedir?

Cinsel terapi sertifikası Psamer eğitimden alınan üniversite onaylı aynı zamanda e-devletten sorgulanabilen bir sertifika olmaktadır. Aynı zamanda alacağınız bu sertifika ile eğitimin uygulayıcı olmanıza yaramaktadır. Cinsel terapi eğitimi sertifikasına sahip olan bireyler danışmanlık yetkinliklerini sağlayabilmektedir. Ayrıca bu sertifika ile çeşitli danışmanlık merkezlerinde görev alabilmektedirler.

Cinsel Terapi Eğitimi Sertifikasına Sahip Olan Kişilerin İstihdam Alanları:

Cinsel terapi eğitimi sertifikasına sahip olan kişiler birçok alanda istihdam sağlayabilmektedir. Bunlar,
 • Psikolojik Danışmanlık Merkezlerinde
 • Aile Danışmanlık Merkezlerinde
 • Cinsel Terapi Hizmeti Veren Kliniklerde
 • Hastanelerde pek çok alanda çalışabilme imkanına sahip olunmaktadır.

Cinsel Terapi Eğitiminde İşlenilen Konular Nelerdir?

Aynı zamanda cinsel terapi eğitimi  cinsellikle ilgili birçok alanda hizmet vermektedir. Bu konular
 • Vajinismus
 • Erken Boşalma
 • Cinsel İsteksizlik
 • İstikrarsızlık
 • Çiftler arasında oluşan ilgi kaybı
 • Orgazm çerçevesinde oluşan sorunlar
 • Ereksiyon sorunu gibi bir çok sorunlar hakkında  bu eğitimle birlikte çözüm üretilmesi sağlanır.

Cinsel Terapi Eğitimi Sertifikasına Kimler Sahip Olabilmektedir ?

 • Psikologlar
 • Psikolojik Danışmanlar
 • Aile Danışmanları
 • Aile hekimleri
 • Psikiyatristler
 • Sosyal Hizmet alanındaki uzmanlar
 • Fizyoterapistler
 • Psikoloji ve alanlarından Yüksek Lisans yapan kişiler bu eğitimi almaktadırlar.

Cinsel Terapi Eğitimini Nasıl ve Kimden Almalıyım ?

Bu terapi eğitimini psamer eğitim bünyesinde alabilirsiniz. Aynı zamanda sistemde kayıtlı olan videoların dışında her ay  canlı olarak düzenlenen online eğitimle terapi yöntemlerinizi pekiştirebileceksiniz. Eğitiminizi Uzman Psikolojik Danışman- Cinsel terapist Mehmet ULUBEY ve Dr. Psikolojik Danışman Esra ULUBEY‘den almaktasınız.    

Kursiyerlerin almış oldukları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra almış oldukları sertifikaya eğitim sertifikası denir.

Eğitim sertifikası, ilgili eğitimi aldığını, bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu gösteren belgedir. Alınan sertifikalar, hem yeni iş başvurularında hem de mevcut işlerinde terfi almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerin, Online veya uzaktan eğitim şeklinde alınarak, aldığı eğitimleri belgelendirdiği bir sistemdir. Şuan eğitim kurumlarının birçoğu, kursiyerlerine zamandan ve mekândan bağımsız eğitim almalarını sağlamak için geliştirdiği dijital bir eğitim sistemidir.

Almış olduğunuz her sertifika mutlaka işe yarayacaktır. Ancak almış olduğunuz sertifikanın kim tarafından, hangi kurum tarafından verildiği de çok önemlidir. Eğer sertifikanızı üniversiteler den veya milli eğitim bakanlığından aldıysanız kesinlikle işe yaracaktır.

Bir kurumda çalışırken sadece yaptınız işte uzmanlaşmanız, başarılı olmanız terfi almanız için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte kendiniz geliştirmeniz, bir sonraki pozisyona hazır olmanız için sürekli eğitim almak, aldığınız eğitimleri sertifikalandırmak sizin avantajınıza olacaktır.

Sadece sertifika ile tabi ki işe giremezsiniz. Çünkü rekabet içinde olduğunuz bir sürü aday var ve onlar da sürekli kendilerini geliştiriyor, sertifika sahibi oluyorlar. Alacağınız sertifikalar sadece sizi diğer adaylara kıyasla bir adım öne taşıyacaktır.

Alınan sertifikalar eğer üniversite onaylı veya MEB onaylı ise geçerlilik süresi yoktur. Sadece mesleğinize göre veya aldığınız sertifikaya göre belirli süreler de tekrar eğitim almanız gerekebilir.

Sertifika alırken ilk olarak hangi kurumdan aldığınıza, aldığınız sertifikanın hangi kurum tarafından onaylandığına dikkat edin. Sadece sertifika veren firmalar dan uzun durun. Mutlaka size panel açan, eğitim videoları ve dokümanları olan firmaları tercih edin. Üniversite Onaylı veya MEB onaylı sertifika alıyorsanız hiç korkmayın.

İnternet üzerinden alınan sertifikalar sizlerin CV lerini güçlendirir. Aldığınız eğitimler kişisel gelişiminize katkı sağlar, daha çok tercih edilen kişi olursunuz. Ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar donanımlı olduğunuz anlamına gelir.

Kesinlikle aynı değerdedir. Aldığınız sertifikalar da uzaktan eğitim ya da Online eğitim ibaresi yer almaz. Örgün eğitim aldığınız da size verilen sertifika İle Online eğitim ile aldığınız sertifika birebir aynıdır.

Aslında birçok avantajı var ama en önemli avantajı zamandan tasarruf etmenizdir. İlave olarak ciddi anlamda sizi yol, konaklama gibi masraflar dan kurtarmaktadır. Hem de aynı eğitimi, aynı sertifikayı daha uygun fiyata almanızı da sağlamaktadır.

Online eğitim den dileyen herkes faydalanabilir. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen, belirli alanlar da uzmanlaşmak isteyen, bazı meslekler de yeterli gerekliliği sağlamak isteyen herkes bu eğitim den yararlanabilir.

Yaptığınız işe, aldığınız sertifikaya veya işletmelerin ihtiyacına göre değişir bu sorunun cevabı. Benzer tecrübede iki aday görüşmeye katıldı ise, tabi ki kendini geliştiren, aldığı eğitimleri belgelendiren bir aday, diğer adaya göre bir adım önde olacaktır. Yani ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar tercih edilme durumunuz yüksek olacaktır.

Uzaktan veya Online eğitim ile aldığınız sertifikalar geçerlidir. Bura da aldığınız sertifikaların hangi kurum tarafından verildiği çok önemidir. Eğer üniversite onaylı sertifika aldıysanız veya milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika aldıysanız, geçerliliği daha fazla olacaktır.

E devlet onayı, kurumların alt yapısı İle ilgili bir durumdur. Şuan bir çok üniversite bu sistemi kendi sistemlerine entegre ettiler. Bizim de çalıştığımız üniversitelerin sertifikalarını e devletten sorgulayabilir siniz. Bu durum sizi fiziki sertifika taşımaktan kurtaran bir durumdur. Dilediğiniz yerden e imzalı bir şekilde sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

Şuan da birçok firma, personel ararken mutlaka deneyimli olmasını istiyor. Ancak iş arayan o kadar deneyimsiz aday var ki, birileri o kişilere fırsat vermezse nasıl deneyim sahibi olacaklar. Bu yüzden özellikle deneyimsiz kişilere tavsiyemiz, kendiniz geliştirmek için, başvurduğunuz pozisyona hazır olduğunuzu göstermek için sürekli eğitimler alın ve mutlaka bu eğitimleri de belgelendirin.

Online Eğitim Sertifika olarak 2017 yılında eğitim sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Yaklaşık 5 yıldır hem örgün hem de online eğitimler veriyoruz. Ayrıca işletmemiz, çocuklara yönelik Zekâ ve Yetenek Geliştirme Merkezi ve Aile Danışmanlığı Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Online eğitim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma var. Tüm kurumlar elinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kurumların büyük bir çoğunluğu bir veya iki meslek dalı seçerken, bizler 200 e yakın eğitim programını sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, Psikoloji Eğitimleri, MEB Egzersiz Eğitimleri, Mesleki Eğitimler verdiğimiz eğitim grupları arasında en çok tercih edilen olarak ön plana çıkıyor.

Biz kurum olarak 600 e yakın meslek dalında sertifika hizmeti sunuyoruz. Şuan en popüler sertifikaların meslek alanında verilen eğitim sertifika programları olduğunu görüyoruz. Örneğin; Aşçılık Sertifikası, Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, Çocuk Gelişimi Sertifikası, Aile Dizimi Sertifikası, Adli Psikoloji Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifikası şuan da öne çıkan sertifika programlarıdır.

Aslın da her sertifika önemlidir. Bu sizin hangi sertifikaya ihtiyacınızın olduğu İle ilgili bir durum dur. Örneğin Aşçılık Sertifikası aldınız, mutlaka Usta Öğretici Oryantasyon sertifikası, Hijyen Eğitimi Sertifikasını da almanız gerekecektir. Yani aldığınız sertifika ve onu tamamlayan sertifikaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Bazı dönemler de kampanya yapıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında özellikle pandemi nin yoğun olduğu dönemde çok fazla ücretsiz eğitim verdik. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir maliyeti var. Bu yüzden şuan da ücretsiz eğitimler çok fazla vermiyoruz. Şu konuda kursiyerimizi desteklemeye çalışıyoruz, sürekli olarak bir sertifika alana ikinci sertifikayı hediye ediyoruz. Şuan da bu kampanyamız devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

“Cinsel Terapi Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası” için ilk yorumu yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Cinsel Terapi Eğitimi

Orijinal fiyat: 2,900.00 ₺.Şu andaki fiyat: 2,650.00 ₺.

Sertifika Dahil

Toplam Eğitim Fiyatıdır

Kurs Detayları

SON BAŞVURU TARİHİ
x