Skip links

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Eğitimi

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenlik eğitimi Psamer eğitimden gerekli eğitim ve üniversite onaylı sertifika alındıktan sonra hak kazanılan bir eğitmenlik dalı olmaktadır.

Sıfırdan ileri seviyeye

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Nedir?

Akıl ve zeka oyunları; akıl yürüterek, hızlı düşünme ve yaratıcılıkla becerilerini kullanarak çözülebilen oyunlardır. Aynı zamanda zeka oyunları, öğrenmeyi kolaylaştırarak çabuk öğrenmeyi sağlar ve akıl çalıştırarak zihin açmaktadır. Akıl ve zeka oyunları eğitim programı ile zeka oyunlarının tarihçesi, eğitimdeki önemi, zeka oyunları eğitiminde kullanılan yöntemler, zeka oyunu türlerine göre kazanılan beceriler, ders planı hazırlama ve zeka oyunlarının öğretimi ile ilgili farkındalık oluşturmak ve deneyim kazandırmak amaçlanmaktadır.  

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitiminin Amacı Nedir?

Zeka oyunları öğreticiliği, öğrencilerin sahip oldukları zekâ potansiyellerini tanımasını sağlar. Aynı zamanda  karşılaştıkları problemler karşısında özgün ve yeni çözüm yolları geliştirmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda hızlı ve doğru kararlar vermeleri, oyunlar kapsamında rekabet ortamı oluşturularak çalışma becerilerini geliştirmelerini gerçekleştirmektedir. Bununla beraber farklı bakış açıları oluşturması, öz güven kazanması, akıl yürütme ve mantığı etkili bir şekilde kullanmaları ve problem çözümüne yönelik olumlu tutum geliştirmesi temel bir  amaçtır.

Satranç Nedir ?

Satranç çocukların ve yetişkinlerin kısaca her yaştan kişilerce oynanan bir zeka oyunu olmaktadır. Ayrıca satranç, iki oyuncu arasında gerçekleşmektedir.Satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur.Bununla birlikte Satranç tahtası denilen 8×8’lik kare bir alan üzerinde 32 adet satranç taşıyla oynanmaktadır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur.

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Eğitimi Nedir ?

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenlik eğitimi Psamer eğitimden gerekli eğitim ve üniversite onaylı sertifika alındıktan sonra hak kazanılan bir eğitmenlik dalı olmaktadır. Aynı zamanda akıl satranç eğitmenliği sertifikasını alan kursiyerler MEB’e bağlı okullarda egzersiz açma şansına sahip olabilmektedirler.  

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Eğitimi istihdam olanağı nedir?

 • Akıl ve zeka oyunları eğitmenlik eğitimini tamamladıktan sonra MEB’e bağlı okullarda egzersiz,
 • Akıl ve zeka oyunları kulübü kurabilir,
 • Özel okullarda, kreşlerde, akıl ve zeka eğiticisi olabilir,
 • Özel kurumlarda akıl oyunları ve zeka oyunları eğitmenliği yapabilirsiniz.

  Akıl zeka oyunları  ve satranç eğitmenlik eğitimini kimler almalıdır?

  • Öğrenci Koçları
  • MEB öğretmenleri
  • Okul Öncesi Öğretmeni ve Çocuk Gelişimciler
  • Ebeveynler
  • Sosyal Hizmet Görevlileri
  • Özel Eğitim Öğretmenleri
Çocuklar ile ilgilenen eğitimciler

Akıl  zeka oyunları ve satranç eğitmenlik eğitiminde anlatılan oyunlar;

 • İşlem oyunları
 • Strateji oyunları
 • Sudoku ve türevleri
 • Sözsel mantık becerisini geliştiren oyunlar
 • Mekanik ve matematiksel beceri geliştiren oyunları bulunmaktadır.

Eğitime Nasıl Kayıt Olurum ?

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenlik eğitimine +90 543 107 25 75 nolu telefondan bizlere ulaşarak kayıt olabilir veya egitim.psamer.com sitesinden satın almak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTMENLİK EĞİTİMİNİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SATRANÇ EĞİTMENLİK EĞİTİMİNİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kursiyerlerin almış oldukları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra almış oldukları sertifikaya eğitim sertifikası denir.

Eğitim sertifikası, ilgili eğitimi aldığını, bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu gösteren belgedir. Alınan sertifikalar, hem yeni iş başvurularında hem de mevcut işlerinde terfi almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerin, Online veya uzaktan eğitim şeklinde alınarak, aldığı eğitimleri belgelendirdiği bir sistemdir. Şuan eğitim kurumlarının birçoğu, kursiyerlerine zamandan ve mekândan bağımsız eğitim almalarını sağlamak için geliştirdiği dijital bir eğitim sistemidir.

Almış olduğunuz her sertifika mutlaka işe yarayacaktır. Ancak almış olduğunuz sertifikanın kim tarafından, hangi kurum tarafından verildiği de çok önemlidir. Eğer sertifikanızı üniversiteler den veya milli eğitim bakanlığından aldıysanız kesinlikle işe yaracaktır.

Bir kurumda çalışırken sadece yaptınız işte uzmanlaşmanız, başarılı olmanız terfi almanız için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte kendiniz geliştirmeniz, bir sonraki pozisyona hazır olmanız için sürekli eğitim almak, aldığınız eğitimleri sertifikalandırmak sizin avantajınıza olacaktır.

Sadece sertifika ile tabi ki işe giremezsiniz. Çünkü rekabet içinde olduğunuz bir sürü aday var ve onlar da sürekli kendilerini geliştiriyor, sertifika sahibi oluyorlar. Alacağınız sertifikalar sadece sizi diğer adaylara kıyasla bir adım öne taşıyacaktır.

Alınan sertifikalar eğer üniversite onaylı veya MEB onaylı ise geçerlilik süresi yoktur. Sadece mesleğinize göre veya aldığınız sertifikaya göre belirli süreler de tekrar eğitim almanız gerekebilir.

Sertifika alırken ilk olarak hangi kurumdan aldığınıza, aldığınız sertifikanın hangi kurum tarafından onaylandığına dikkat edin. Sadece sertifika veren firmalar dan uzun durun. Mutlaka size panel açan, eğitim videoları ve dokümanları olan firmaları tercih edin. Üniversite Onaylı veya MEB onaylı sertifika alıyorsanız hiç korkmayın.

İnternet üzerinden alınan sertifikalar sizlerin CV lerini güçlendirir. Aldığınız eğitimler kişisel gelişiminize katkı sağlar, daha çok tercih edilen kişi olursunuz. Ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar donanımlı olduğunuz anlamına gelir.

Kesinlikle aynı değerdedir. Aldığınız sertifikalar da uzaktan eğitim ya da Online eğitim ibaresi yer almaz. Örgün eğitim aldığınız da size verilen sertifika İle Online eğitim ile aldığınız sertifika birebir aynıdır.

Aslında birçok avantajı var ama en önemli avantajı zamandan tasarruf etmenizdir. İlave olarak ciddi anlamda sizi yol, konaklama gibi masraflar dan kurtarmaktadır. Hem de aynı eğitimi, aynı sertifikayı daha uygun fiyata almanızı da sağlamaktadır.

Online eğitim den dileyen herkes faydalanabilir. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen, belirli alanlar da uzmanlaşmak isteyen, bazı meslekler de yeterli gerekliliği sağlamak isteyen herkes bu eğitim den yararlanabilir.

Yaptığınız işe, aldığınız sertifikaya veya işletmelerin ihtiyacına göre değişir bu sorunun cevabı. Benzer tecrübede iki aday görüşmeye katıldı ise, tabi ki kendini geliştiren, aldığı eğitimleri belgelendiren bir aday, diğer adaya göre bir adım önde olacaktır. Yani ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar tercih edilme durumunuz yüksek olacaktır.

Uzaktan veya Online eğitim ile aldığınız sertifikalar geçerlidir. Bura da aldığınız sertifikaların hangi kurum tarafından verildiği çok önemidir. Eğer üniversite onaylı sertifika aldıysanız veya milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika aldıysanız, geçerliliği daha fazla olacaktır.

E devlet onayı, kurumların alt yapısı İle ilgili bir durumdur. Şuan bir çok üniversite bu sistemi kendi sistemlerine entegre ettiler. Bizim de çalıştığımız üniversitelerin sertifikalarını e devletten sorgulayabilir siniz. Bu durum sizi fiziki sertifika taşımaktan kurtaran bir durumdur. Dilediğiniz yerden e imzalı bir şekilde sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

Şuan da birçok firma, personel ararken mutlaka deneyimli olmasını istiyor. Ancak iş arayan o kadar deneyimsiz aday var ki, birileri o kişilere fırsat vermezse nasıl deneyim sahibi olacaklar. Bu yüzden özellikle deneyimsiz kişilere tavsiyemiz, kendiniz geliştirmek için, başvurduğunuz pozisyona hazır olduğunuzu göstermek için sürekli eğitimler alın ve mutlaka bu eğitimleri de belgelendirin.

Online Eğitim Sertifika olarak 2017 yılında eğitim sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Yaklaşık 5 yıldır hem örgün hem de online eğitimler veriyoruz. Ayrıca işletmemiz, çocuklara yönelik Zekâ ve Yetenek Geliştirme Merkezi ve Aile Danışmanlığı Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Online eğitim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma var. Tüm kurumlar elinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kurumların büyük bir çoğunluğu bir veya iki meslek dalı seçerken, bizler 200 e yakın eğitim programını sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, Psikoloji Eğitimleri, MEB Egzersiz Eğitimleri, Mesleki Eğitimler verdiğimiz eğitim grupları arasında en çok tercih edilen olarak ön plana çıkıyor.

Biz kurum olarak 600 e yakın meslek dalında sertifika hizmeti sunuyoruz. Şuan en popüler sertifikaların meslek alanında verilen eğitim sertifika programları olduğunu görüyoruz. Örneğin; Aşçılık Sertifikası, Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, Çocuk Gelişimi Sertifikası, Aile Dizimi Sertifikası, Adli Psikoloji Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifikası şuan da öne çıkan sertifika programlarıdır.

Aslın da her sertifika önemlidir. Bu sizin hangi sertifikaya ihtiyacınızın olduğu İle ilgili bir durum dur. Örneğin Aşçılık Sertifikası aldınız, mutlaka Usta Öğretici Oryantasyon sertifikası, Hijyen Eğitimi Sertifikasını da almanız gerekecektir. Yani aldığınız sertifika ve onu tamamlayan sertifikaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Bazı dönemler de kampanya yapıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında özellikle pandemi nin yoğun olduğu dönemde çok fazla ücretsiz eğitim verdik. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir maliyeti var. Bu yüzden şuan da ücretsiz eğitimler çok fazla vermiyoruz. Şu konuda kursiyerimizi desteklemeye çalışıyoruz, sürekli olarak bir sertifika alana ikinci sertifikayı hediye ediyoruz. Şuan da bu kampanyamız devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

“Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Eğitimi” için ilk yorumu yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenlik eğitimi

Orijinal fiyat: 1,725.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,550.00 ₺.

Sertifika Dahil

Toplam Eğitim Fiyatıdır

Kurs Detayları