Skip links

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi

Akıl ve zeka oyunları eğitmenlik eğitimi Sertifika Programı almanın şimdi tam zamanı . Sende eğitime kaydol , eğitmenlik adımlarını atmaya başla

Sıfırdan İleri Seviyeye

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Nedir?

Akıl ve zeka oyunları; akıl yürüterek, hızlı düşünme ve yaratıcılıkla becerilerini kullanarak çözülebilen oyunlardır. Aynı zamanda zeka oyunları, öğrenmeyi kolaylaştırarak çabuk öğrenmeyi sağlar ve akıl çalıştırarak zihin açmaktadır. Akıl ve zeka oyunları eğitim programı ile zeka oyunlarının tarihçesi, eğitimdeki önemi, zeka oyunları eğitiminde kullanılan yöntemler, zeka oyunu türlerine göre kazanılan beceriler, ders planı hazırlama ve zeka oyunlarının öğretimi ile ilgili farkındalık oluşturmak ve deneyim kazandırmak amaçlanmaktadır.  

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitiminin Amacı Nedir?

Zeka oyunları öğreticiliği, öğrencilerin sahip oldukları zekâ potansiyellerini tanıması ve geliştirmesi, karşılaştıkları problemler karşısında özgün ve yeni çözüm yolları geliştirmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda hızlı ve doğru kararlar vermeleri, oyunlar kapsamında rekabet ortamı oluşturularak çalışma becerilerini geliştirmelerini gerçekleştirmektedir. Bununla beraber farklı bakış açıları oluşturabilmeleri, öz güven kazanmaları, akıl yürütme ve mantığı etkili bir şekilde kullanmaları ve problem çözümüne yönelik olumlu tutum geliştirmeleri amaçlanır.  

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi istihdam olanağı nedir?

 • Akıl ve zeka oyunları eğitmenlik eğitimini tamamladıktan sonra MEB’e bağlı okullarda egzersiz açabilir,
 • Akıl ve zeka oyunları kulübü kurabilir,
 • Özel okullarda, kreşlerde, akıl ve zeka eğiticisi olabilir,
 • Özel kurumlarda akıl oyunları ve zeka oyunları eğitmenliği yapabilirsiniz.
 

Ders dışı egzersiz açma yönetmeliğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ders dışı yönetmeliğe ulaşmak için tıklayınız.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Ne İşe Yarar?

Akıl ve zekâ oyunları, yalnızca çocuklara yönelik olmasa da çoğunlukla çocukların bilişsel ve zihinsel gelişimi ile alakalı görülmektedir. Ayrıca akıl ve zekâ oyunlarının en büyük faydası, eğlendirme yöntemiyle bilişsel faaliyetleri geliştirmektir. Örneğin; hafıza, öğrenme, karar verme, akıl yürütme, görsel algı, motor becerileri, el-göz koordinasyonu, olasılıkları hesaplama gibi bilişsel yetkinlik ve gelişim isteyen faaliyetlerdir. Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi; çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlamaktadır. Aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan bir akıl ve zeka oyunları atölyesidir. Akıl ve zeka oyunları eğitiminde çocuklarda bu gelişimi sağlayacak olan akıl ve zeka oyunları eğiticisi ya da  akıl ve zeka oyunları uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmaları hedeflenmektedir.  

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Zeka oyunları, ekip ya da bireysel olarak oynanabilecek yöntemlere sahiptirler. Ayrıca burada önemli olan bir oyun etkinliği vasıtasıyla sosyal veya bilişsel becerileri geliştirme imkânını yakalamaktır. Özellikle gelişim çağının başındaki çocuklar, oyunlar aracılığıyla sosyalleşebilir, kendi potansiyelini ortaya çıkardığı için motive olabilir ve en değerlisi andan keyif olabilmektedir. Çünkü oyun ve bilhassa zeka oyunları, günün sonunda kişinin kendini ölçmesi, sosyalleşmesi, özgüven kazanması ve kendini denemesi içindir. Ayrıca ebeveynlerle ve öğretmenlerle oynanan oyunlar, çocuk ile iletişim kurmak ve pozitif ilişki gelişimi için de fayda sağlayıcı kazanımlara önayak olmaktadır. Akıl ve zeka oyunlarının içeriği, farklı sosyal ve bilişsel becerileri kapsaması bakımından önemli görülmektedir. Oyunlar; görsel algı, hafıza geliştirme, ekip içi çalışma, olasılıkları hesaplama, matematik becerisini geliştirme, sosyalleşme ve inisiyatif alabilme gibi durumlara önayak olmaktadır.  

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Kimlere Yöneliktir?

Akıl ve zeka oyunları eğitimi, en çok çocuklara yönelik olmakla birlikte, akıl ve zeka oyunlarını öğrenmek ve uygulamak isteyenlere de açıktır. Özellikle akıl zeka oyunları öğreticiliğinde çocuk gelişimi konusunda bilinçlenmek isteyen ebeveynlerin, hem çocuklarla eğlenceli ve öğretici bir iletişim kurması hem de kendilerine de vakit ayırmaları açısından da alacakları eğitim önemlidir. Bununla birlikte akıl ve zeka oyunlarının çeşitliliğini öğrenmek isteyen ve çocuklar için bu oyunları uygulamak istenen öğretmen ve öğretmen adayları da eğitimi alabilmektedirler.  

Eğitmenlik sertifikası ile neler yapabilirsiniz?

 • Akıl e  zeka oyunları eğitmemlik eğitimi ile tüm özel ve devlet okullarında,
 • MEB‘ te ders dışı etkinlik olarak, halk eğitim merkezlerinde egzersiz ve kurs açabilirsiniz.
 • Özel  okul ve eğitim merkezlerinde akıl zeka oyunları atölyesi açabilir,
 • Akıl Zeka Oyunları seçmeli dersine girebilirsiniz.

Akıl ve zeka oyunları eğitimini kimler almalıdır?

 • Öğrenci Koçları
 • MEB öğretmenleri
 • Okul Öncesi Öğretmeni ve Çocuk Gelişimciler
 • Ebeveynler
 • Sosyal Hizmet Görevlileri
 • Özel Eğitim Öğretmenleri
 • Çocuklar ile ilgilenen eğitimciler
 

Akıl VE Zeka Oyunları Kursu Eğitim İçeriği

Psamer eğitimde akıl ve zeka oyunları eğitmenlik eğitimi aldığınız zaman içerisinde 70 adet oyunun hepsini uygulamalı olarak öğrenme fırsatına sahip olacaksınız. Aynı zamanda akıl ve zeka eğitmenlik eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz anlaşmalı olduğumuz üniversitelerden onaylı aynı zamanda e-devletten sorgulanan sertifikaların sahibi olarak eğitmenlik yapabilecekler. Akıl ve zeka oyunları eğitimi MEB müfredatına girmektedir.  Ders dışı egzersiz olan bu eğitimi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenlerimiz alabilmektedir.

Akıl ve zeka oyunları eğitmenlik eğitiminde anlatılan oyunlar;

İşlem oyunları Strateji oyunları Sudoku ve türevleri Sözsel mantık becerisini geliştiren oyunlar Mekanik ve matematiksel beceri geliştiren oyunları bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde 70 oyun barındıran bu geniş ve kaliteli eğitimde göreceğiniz oyunlar;
 • Tangram
 • T  tangram
 • Soma küpü
 • Hanoi kuleleri
 • Meta forms
 • Antı vırus
 • Katamino
 • Equalibro
 • Road block
 • Camuflage
 • Qbits
 • Dizios
 • Görsel dikkat  geliştirme
 • Set
 • Dixit
 • İlişkilendirme
 • Jenga
 • Koridor
 • Mangala
 • Hedef
 • Sudoku
 • Amiral battı
 • Abc bağlama
 • Abc kadar kolay
 SATRANÇ EĞİTMENLİK EĞİTİMİNE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 

Kursiyerlerin almış oldukları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra almış oldukları sertifikaya eğitim sertifikası denir.

Eğitim sertifikası, ilgili eğitimi aldığını, bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu gösteren belgedir. Alınan sertifikalar, hem yeni iş başvurularında hem de mevcut işlerinde terfi almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Eğitimlerin, Online veya uzaktan eğitim şeklinde alınarak, aldığı eğitimleri belgelendirdiği bir sistemdir. Şuan eğitim kurumlarının birçoğu, kursiyerlerine zamandan ve mekândan bağımsız eğitim almalarını sağlamak için geliştirdiği dijital bir eğitim sistemidir.

Almış olduğunuz her sertifika mutlaka işe yarayacaktır. Ancak almış olduğunuz sertifikanın kim tarafından, hangi kurum tarafından verildiği de çok önemlidir. Eğer sertifikanızı üniversiteler den veya milli eğitim bakanlığından aldıysanız kesinlikle işe yaracaktır.

Bir kurumda çalışırken sadece yaptınız işte uzmanlaşmanız, başarılı olmanız terfi almanız için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte kendiniz geliştirmeniz, bir sonraki pozisyona hazır olmanız için sürekli eğitim almak, aldığınız eğitimleri sertifikalandırmak sizin avantajınıza olacaktır.

Sadece sertifika ile tabi ki işe giremezsiniz. Çünkü rekabet içinde olduğunuz bir sürü aday var ve onlar da sürekli kendilerini geliştiriyor, sertifika sahibi oluyorlar. Alacağınız sertifikalar sadece sizi diğer adaylara kıyasla bir adım öne taşıyacaktır.

Alınan sertifikalar eğer üniversite onaylı veya MEB onaylı ise geçerlilik süresi yoktur. Sadece mesleğinize göre veya aldığınız sertifikaya göre belirli süreler de tekrar eğitim almanız gerekebilir.

Sertifika alırken ilk olarak hangi kurumdan aldığınıza, aldığınız sertifikanın hangi kurum tarafından onaylandığına dikkat edin. Sadece sertifika veren firmalar dan uzun durun. Mutlaka size panel açan, eğitim videoları ve dokümanları olan firmaları tercih edin. Üniversite Onaylı veya MEB onaylı sertifika alıyorsanız hiç korkmayın.

İnternet üzerinden alınan sertifikalar sizlerin CV lerini güçlendirir. Aldığınız eğitimler kişisel gelişiminize katkı sağlar, daha çok tercih edilen kişi olursunuz. Ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar donanımlı olduğunuz anlamına gelir.

Kesinlikle aynı değerdedir. Aldığınız sertifikalar da uzaktan eğitim ya da Online eğitim ibaresi yer almaz. Örgün eğitim aldığınız da size verilen sertifika İle Online eğitim ile aldığınız sertifika birebir aynıdır.

Aslında birçok avantajı var ama en önemli avantajı zamandan tasarruf etmenizdir. İlave olarak ciddi anlamda sizi yol, konaklama gibi masraflar dan kurtarmaktadır. Hem de aynı eğitimi, aynı sertifikayı daha uygun fiyata almanızı da sağlamaktadır.

Online eğitim den dileyen herkes faydalanabilir. Kendini geliştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen, belirli alanlar da uzmanlaşmak isteyen, bazı meslekler de yeterli gerekliliği sağlamak isteyen herkes bu eğitim den yararlanabilir.

Yaptığınız işe, aldığınız sertifikaya veya işletmelerin ihtiyacına göre değişir bu sorunun cevabı. Benzer tecrübede iki aday görüşmeye katıldı ise, tabi ki kendini geliştiren, aldığı eğitimleri belgelendiren bir aday, diğer adaya göre bir adım önde olacaktır. Yani ne kadar çok sertifikanız varsa o kadar tercih edilme durumunuz yüksek olacaktır.

Uzaktan veya Online eğitim ile aldığınız sertifikalar geçerlidir. Bura da aldığınız sertifikaların hangi kurum tarafından verildiği çok önemidir. Eğer üniversite onaylı sertifika aldıysanız veya milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika aldıysanız, geçerliliği daha fazla olacaktır.

E devlet onayı, kurumların alt yapısı İle ilgili bir durumdur. Şuan bir çok üniversite bu sistemi kendi sistemlerine entegre ettiler. Bizim de çalıştığımız üniversitelerin sertifikalarını e devletten sorgulayabilir siniz. Bu durum sizi fiziki sertifika taşımaktan kurtaran bir durumdur. Dilediğiniz yerden e imzalı bir şekilde sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

Şuan da birçok firma, personel ararken mutlaka deneyimli olmasını istiyor. Ancak iş arayan o kadar deneyimsiz aday var ki, birileri o kişilere fırsat vermezse nasıl deneyim sahibi olacaklar. Bu yüzden özellikle deneyimsiz kişilere tavsiyemiz, kendiniz geliştirmek için, başvurduğunuz pozisyona hazır olduğunuzu göstermek için sürekli eğitimler alın ve mutlaka bu eğitimleri de belgelendirin.

Online Eğitim Sertifika olarak 2017 yılında eğitim sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Yaklaşık 5 yıldır hem örgün hem de online eğitimler veriyoruz. Ayrıca işletmemiz, çocuklara yönelik Zekâ ve Yetenek Geliştirme Merkezi ve Aile Danışmanlığı Merkezi olarak da faaliyet göstermektedir.

Online eğitim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma var. Tüm kurumlar elinden geldiği kadarıyla en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu kurumların büyük bir çoğunluğu bir veya iki meslek dalı seçerken, bizler 200 e yakın eğitim programını sizlerin hizmetine sunuyoruz. Kişisel Gelişim Eğitimleri, Psikoloji Eğitimleri, MEB Egzersiz Eğitimleri, Mesleki Eğitimler verdiğimiz eğitim grupları arasında en çok tercih edilen olarak ön plana çıkıyor.

Biz kurum olarak 600 e yakın meslek dalında sertifika hizmeti sunuyoruz. Şuan en popüler sertifikaların meslek alanında verilen eğitim sertifika programları olduğunu görüyoruz. Örneğin; Aşçılık Sertifikası, Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, Çocuk Gelişimi Sertifikası, Aile Dizimi Sertifikası, Adli Psikoloji Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifikası şuan da öne çıkan sertifika programlarıdır.

Aslın da her sertifika önemlidir. Bu sizin hangi sertifikaya ihtiyacınızın olduğu İle ilgili bir durum dur. Örneğin Aşçılık Sertifikası aldınız, mutlaka Usta Öğretici Oryantasyon sertifikası, Hijyen Eğitimi Sertifikasını da almanız gerekecektir. Yani aldığınız sertifika ve onu tamamlayan sertifikaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Bazı dönemler de kampanya yapıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında özellikle pandemi nin yoğun olduğu dönemde çok fazla ücretsiz eğitim verdik. Ancak takdir edersiniz ki her şeyin bir maliyeti var. Bu yüzden şuan da ücretsiz eğitimler çok fazla vermiyoruz. Şu konuda kursiyerimizi desteklemeye çalışıyoruz, sürekli olarak bir sertifika alana ikinci sertifikayı hediye ediyoruz. Şuan da bu kampanyamız devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

“Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitimi” için ilk yorumu yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Akıl ve zeka oyunları eğitmenlik eğitimi

Orijinal fiyat: 1,725.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,550.00 ₺.

Sertifika Dahil

Toplam Eğitim Fiyatıdır

Kurs Detayları

SON BAŞVURU TARİHİ
x